YUNANİSTAN VİZE İŞLEMLERİ - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp

YUNANİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Bizi Ara: 02124980000

YUNANİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Randevu İçin Gerekli Belgeler

  • En az 1 yıl geçerlilik süresi olan pasaport (Aslı)
  • Varsa eski pasaportlarınız (Aslı)
  • 2 Adet arka fonu beyaz 35×45 mm ölçülerinde son 3 ay içinde çekilmiş biyometrik resim
  • Önlü arkalı TC kimlik (Fotokopisi)
  • E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği, İkametgah ve Sabıka Kaydı
  • Varsa adınıza ait tapu ve araç ruhsatları (Fotokopisi)

Gerekli belgeler bunlarla sınırlı değil. Çalışma veya Kişisel durumunuza göre gerekli olan belgelerde farlılıklar olabilmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için aşağıdaki butondan iletişime geçebilirsiniz. Bilgi amaçlıdır. Yalnızca randevu ve onay sürecinizi yönetiyoruz. İzin belgeniz direkt olarak Şahinoğlu Turizm tarafından verilmez.

AKLINIZDA BULUNSUN

ÖNEMLİ

Şahinoğlu Turizm, Yunanistan Konsolosluğu, Almanya Konsolosluğu, İtalya Konsolosluğu, Fransa Konsolosluğu, Dubai Konsolosluğu ve Rusya Konsolosluğu yetkili turizm acentesidir.
Tüm randevu sürecini uçtan uca biz yönetiyoruz.
Siz değerli müşterilerimiz, 444 1 1130 212 498 00 00 “Şahinoğlu Turizm” iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ya da İstanbul’da bulunan ofisimize gelerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vizesi başvurusu için önemli bir adım da randevu alınmasıdır. Evraklarınızı teslim etmek için önceden randevu almanız zorunludur. Evraklarınızı hazırlamaya başladığınızda, vize randevusunu ileri bir tarihe almalı ve bu tarihe kadar gerekli tüm belgeleri tamamlamalısınız. Ayrıca, Yunanistan vize ücretini de randevu öncesinde mutlaka yatırmalısınız.

Yunanistan vize işlemleri için randevu almayı atlamamalısınız. Evraklarınızı hazırlamaya başladığınız dönemde vize randevusunu almanız önemlidir. Kurumlar genellikle yoğun olduğundan dolayı randevu tarihleri ileri bir tarihe ertelenebilir. Bu durum, seyahatinizin gecikmesine neden olabilir. Yunanistan vize başvurusu sırasında herhangi bir sorun yaşamamak için randevu tarihine zamanında ve eksiksiz olarak gitmelisiniz.

Vize randevusu sürecinde parmak izi de alınmaktadır. Eğer son beş yıl içinde alınmış bir parmak izi kaydınız yoksa, yeniden vermeniz gerekebilir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri genellikle vize işlemleri sırasında parmak izinden muaf tutulurlar. Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu, parmak izinin düzgün bir şekilde verilmesi ve randevu sırasında size yöneltilen sorulara doğru yanıt vermenizdir.

Yunanistan Vizesi Hakkında

Türk vatandaşları, Yunanistan’a seyahat etmeyi planladıklarında önceden vize almak zorundadır. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde Yunanistan vizesinden muaftır. Ancak, 90 günden uzun süreli seyahatlerde, Türk vatandaşlarından her biri Yunanistan vize muafiyeti kapsamında bulunmuyorsa, vize almak gereklidir.

Yunanistan vizesi çeşitli tiplerde alınabilir, bunlar arasında kısa süreli, uzun süreli, tek girişli ve çok girişli vize seçenekleri bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat amacına uygun olarak başvuru yapmaları önemlidir. Yunanistan’a seyahat edecek bireylerin vize başvurularında dikkate almaları gereken bazı önemli hususlar şunlardır:

1- Uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak gerekmektedir.

2- Schengen bölgesine giriş yasağı olmamalıdır.

3- Yunanistan seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik duruma sahip olunmalıdır.

4- Adli sicil kaydı temiz olmalıdır.

5- Önceden vize ihlali yapılmamış olmalıdır.

Ayrıca, Avrupa Birliği vatandaşları, Avrupa Ekonomik Topluluğu vatandaşları, Bulgaristan, Kıbrıs ve Romanya vatandaşları ile geçerli bir Schengen vizesine sahip olan Türk vatandaşları Yunanistan vizesinden muaftır. Bu durumda olan kişiler özel bir vize başvurusu yapmadan Yunanistan’a seyahat edebilirler.

Hizmet Verdiğimiz Ülkeler

Almanya Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Amerika Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Bulgaristan Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Dubai Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Fransa Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Hollanda Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

İngiltere Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

İspanya Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

İtalya Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Macaristan Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Rusya Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetleri

Yunanistan Randevu İşlemleri – Aracılık Hizmetler