GO UP
vize istemeyen asya ülkeleri

Vize İstemeyen Asya Ülkeleri

Vize istemeyen Asya ülkeleri seyahatseverler için oldukça uygun bir alternatif olabilecek yelpazeye sahip. Bu nedenle biz de bu konuda bir araştırma yapıp vizesiz ziyaret edebileceğiniz Asya ülkelerini derledik. Her yazımızda yaptığımız gibi bu girizgahta da hatırlatalım. Buraya aktardıklarımız özet nitelikte olup detaylı bilgi için 444 1 113 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Bu arada benzer konuda yazdığımız Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Vize İstemeyen Asya Ülkeleri

Asya ülkeleri turizm açısından egzotikliği ile dikkat çeken ülkeler. Bunun yanında özellikle kumsalları ile de göz dolduruyor. Özellikle Güney-doğu Asya ülkeleri bu konularda dikkatleri üzerine çekmekte. Bizler de bazı ülkeler hakkında araştırma yapıp bir seçki hazırladık. Sözü fazla da uzatmadan birkaç ülkeye göz atalım isterseniz.

Güney Kore

Güney Kore, vize istemeyen Asya ülkeleri arasında en gelişmişlerden bir tanesi. Özellikle Türk-Güney Kore ilişkileri de oldukça iyi düzeyde. Bu nedenle oraya gitme imkanı bulursanız insanlar size ilgi gösterdiğine şahit olacaksınız. Başkent Seul ülkenin en gelişmiş yeri. Gyeongbokgong Sarayı da burada bulunmakla birlikte ülkenin en önemli eserlerinden bir tanesi. Yine Bukchong Hanok da 6 asırlık geçmişiyle sizlere tarihi bir yolculuk yaşatacak yerler arasında. Bunlar dışında başkent Seul’de gezebileceğiniz pek çok müze ve cazibe yeri de mevcut. Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek kadar vizesiz ziyaret gerçekleştirebilirler. Eğer planınız 90 günden fazla kalmak ise uzun süreli vize başvurusu yapmanız gerekmekte.

Hong-Kong

Hong Kong pek çok Uzak Doğu filminde karşımıza çıkan bir yer. Çin’e bağlı bulunan bölge oldukça kozmopolit bir yer. Bu nedenle “Uzak Doğu’nun Avrupa’sı” olarak da nitelendiriliyormuş. Geçmişte bir buçuk asır boyunca İngiliz sömürgesi olan bölgede batı tarzında pek çok yapı görmek mümkün. Man Mo Tapınağı hem mistik hem tarihi bir heyecan sunarken Hong Kong Park yemyeşil temasıyla ferahlama fırsatı sunmakta. Hong Kong da tıpkı Güney Kore gibi 180 gün içerisinde 90 günlük bir seyahat planı yapabileceğiniz bir yer.

Endonezya

Endonezya irili ufaklı yüzlerce adadan oluşan bir ülke. Güney-Doğu Asya’ya yer alıyor. Ancak girişte de belirttiğimiz “egzotik” özelliğini en iyi yansıtan yerler arasında. Çünkü Endonezya’da pek çok el değmemiş kumsal ve ada bulunuyor. Lombok Adası, Bali, Jogjakarta gibi yerler özellikle balayı tatili için dünyanın her yerinden misafirlerine kucak açıyor. Safir mavisi denizin altın renkli kumlarla buluştuğu, aktif volkanlardan hala dumanların yükseldiği bir yer Endonezya, Bu nedenle egzotik kavramını dibine kadar yaşayıp deneyimleyeceğiniz bir yer. Endonezya 30 günlük bir ziyaret için vize istememekte.

Ürdün

Orta Doğu bölgesine geçiyoruz şimdi de. Ürdün antik dünyadan izler taşıyarak insanları büyülüyor. Arap ülkeleri içerisinde kültürel olarak batı tarzına daha yatkın olan bir ülke. Yani hem çöl kültürünü hem batı kültürünü çok iyi buluşturuyor diyebiliriz. Özellikle Petra Antik Kenti, Akabe, Amman en başta görülmesi gereken yerler arasında. Ürdün de yine 90 günü geçmeyecek şekilde serbest dolaşım hakkı tanıyan bir ülke.

Singapur

Singapur, Güney-doğu Asya’da yer alan bir ada ülkesi. Tropik iklim tipi hakim. Bu nedenle her mevsimde gidilebilecek bir yer. Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan önemli bir park. Bunun dışında Garden by the Bay, Sentosa Adası ve dünyanın ilginç mimarisine sahip yapılarından biri olan Marina Sands Bay Hotel mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Singapur 30 günlük seyahat için vize istemiyor.

Leave a Reply

You don't have permission to register