Vize İşlemleri | Şahinoğlu Turizm - Hızlı ve Güvenilir Vize Başvuru Hizmetleri
Whatsapp

vize işlemleriVİZE İŞLEMLERİ

Şahinoğlu Turizm;

1997 yılından bu  yana turizm sektöründe hizmet vermektedir. Vize danışmanlık hizmetlerinde konsoloslukların  vize başvuru merkezlerinde doğrudan Yetkili Acentesi’dir.

 

Yunanistan Vizesi için;

Yunan Konsolosluğu’nun anlaşmalı olduğu vize merkezi, Kosmos Vize Hizmetleri’nin  yetkili acentesidir. Yunanistan turistik ve Yunan Ticari vizelerinizde sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurusu yapabilir, güvenli ve hızlı bir şekilde başvuru takibi yapabiliriz. Yunanistan vizesi hakkında tüm merak edilenleri blog yazımızda bulabilirsiniz.

YUNANİSTAN VİZESİ: RANDEVU AL

Almanya Vizesi için;

Almanya Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi, iDATA, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. Almanya turistik vize, Almanya Ticari vize, Almanya arkadaş ve aile ziyaret vizelerini sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde yapabiliriz. Almanya vizesi hakkında tüm merak edilenleri blog yazımızda bulabilirsiniz.

ALMANYA VİZESİ: RANDEVU AL

İtalya Vizesi için;

İtalya Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi  iDATA, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. İtalya turistik vize, İtalya Ticari vizelerini sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini yapabiliriz. İtalya vizesi hakkında tüm merak edilenleri blog yazımızda bulabilirsiniz.

İTALYA VİZESİ: RANDEVU AL

Fransa Vizesi için;

Fransa Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi  VFS Global, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. Fransa turistik vize, Fransa Ticari vizelerini sizin adınıza randevu alabilir,vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini yapabiliriz. Fransa vizesi hakkında tüm merak edilenleri blog yazımıda bulabilirsiniz.

FRANSA VİZESİ: RANDEVU AL

Hollanda  Vizesi için;

Hollanda Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi  VFS Global, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. Hollanda turistik vizelerini sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini yapabiliriz. Hollanda vizesi için gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Macaristan Vizesi için;

Macaristan Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi  As Visa – Schengen Vize Başvuru Merkezi, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. Macaristan turistik vizelerini, Macaristan ticari vizesi için sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini yapabiliriz. Macaristan vizesi için gerekli evrak listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

İspanya  Vizesi için;

İspanya Konsolosluğu’nun anlaşmalı vize merkezi  Turkey – BLS Spain Visa, Türkiye’de vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur. İspanya turistik vizelerini sizin adınıza randevu alabilir, vize başvurunuzu yapabilir, vizenizin başvuru takip işlemini yapabiliriz.

 

Rusya Vizesi, Dubai Vizesi, İngiltere Vizesi, ABD Vizesi, Sri Lanka  vizeleri de doğrudan konsolosluklara vize başvuruları yapılmakta olup, işlem süreciniz hızlı ve güvenli bir şekilde takip edilmektedir. 

VİZE RANDEVUSU

Almanya

Dubai (BAE)

Fransa

Hollanda

İngiltere

Macaristan

İtalya

Yunanistan

Rusya

A.B.D.

Telefon

0212 498 0000

Adres

Zübeyde Hanım Cad. Sümer Mahallesi. 9.Sok. No:1/A

E-posta

info@sahinogluturizm.com.tr

Vize Danışmanlık Merkezi

Her ülkenin kendi vize düzenlemeleri vardır ve bunlara sıkı bir disiplinle uyulmalıdır. Vize uzmanı ekibimiz, tüm başvuru formlarının mutlak doğrulukla doldurulmasını ve gerekli her belgenin mutlak doğrulukla sunulmasını sağlar. Vize danışmanlık merkezimiz zorlukları, özellikle de vize başvuru süreciyle sıklıkla ilişkilendirilen kafa karışıklığını ve hayal kırıklığını en aza indirmeye yardımcı olur. Danışman ekibimiz, uzun yıllardır güncel kurallar ve yasalar konusunda iyi bilgi sahibi olan ve müşterilere profesyonel sağlayan yasal süreci yönetecek uzmanlardan ve profesyonellerden oluşmaktadır.

Vize nasıl alınır?

Genel olarak vize başvuru formlarını çevrimiçi olarak dolduracak , yazdıracak ve postalayacak veya ülkenin yerel konsolosluğuna elden teslim edeceksiniz. Belgelerinizi işledikten sonra, konsolosluk size pasaportunuza iliştirilen bir vize postalayacaktır . Ortalama olarak, süreç iki haftadan iki aya kadar sürer.

Vize almak için gerekli evraklar nelerdir?

Vize başvurusunun sunulduğu tarihten itibaren en az altı ay geçerliliği olan pasaportun aslı . Tam yüzü tasvir eden yeni bir pasaport büyüklüğünde renkli fotoğraf. İkamet Kanıtı: Ulusal Kimlik Kartı veya Elektrik, telefon veya su faturası gibi Hizmet Faturasının bir kopyası.

Vize için nereye başvurulur?

Ziyaret edeceğiniz ülkenin konsoloslukları veya aracı kurumlar üzerinden yapılabilmektedir.

Vize ücretleri ne kadar?

Ülkelerin kendi koşullarına göre standarları bulunmaktadır. Ücretler değişkenlik göstermekle birlikte vize randevu ücreti, başvuru merkezi ücreti, konsolosluk harç ücreti, servis, hizmet bedelleri farklı olabilmektedir.

Vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Her yıl ülkeler kendi vize başvuru tarihlerini belirleyerek ilan ediyorlar, gerek devletlerin resmi web siteleri üzerinden gerekse de konsolosluklardan bu bilgiyi rahatlıkla edinebilirsiniz.

Vize işlemleri nasıl takip edilir?

Vizenizi seçin, başvurunuzu hazırlayıp ziyaret edeceğiniz ülkenin büyükelçiliği veya konsolosluğundan randevu almalısınız. Süreç takibini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Belgelerinizin eksikliği veya belgelerinizde belirtmiş olduğunuz durumlarınızla çelişki doğuran koşullar, maddi yetersizlik ve aile, ikamet, geri dönüşünüze dair net kanıtlar sunamamış olmanız gibi birçok sebeple vize reddi yaşanabilmektedir.

Vize süresi geçerse ne olur?

Vizenizde belirtilen tarihten sonrasına kadar kalmak istiyorsanız, yerel polise bildirmeniz gerekir. Burada uzatma veya (kalıcı) ikamet izni düzenlemek mümkündür. Yerel polise seyahat amacınızı değiştirmek için de izin başvurusunda bulunabilirsiniz.  Seyahat amacının uzatılması veya değiştirilmesi için belirlenen gereksinimler, değişikliğin niteliğine ve istenen kalış süresine bağlıdır.

Pasaport süresi geçerse ne olur?

Pasaportunuzun süresinin dolması durumunda endişelenmenize gerek yok. Pasaport yenilemek için devletin sizden isteyeceği evrakları karşılayabilmeniz durumunda pasaportunuzu yeniletebilirsiniz. Bununla ilgili bilgi almak için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Vize cezası nedir?

Konaklama durumunun uzatılması, belirtilen süre çerçevesinde ülkeden ayrılmamak gibi durumlar vize’den men edilmenize, idari para cezası almanıza sebebiyet verebilir hatta bu yüzden hapis cezası alabilirsiniz. Vize cezası almamak için resmi vize durumunuz her zaman takibinizde olmalı.

Vize ihlali para cezası nereye ödenir?

Vize ihlali durumlarında “Vize ihlal Büroları” ile temasa geçerek size verilen idari para cezasını ödemeli ve bununla birlikte ülkeden çıkış yapmalısınız.

Vize sonucu ne zaman belli olur?

Her yıl bu süreçler değişkenlik gösterebilmektedir. Talep yoğunluklarına göre yapılan işlemlerin hızı da etkileniyor. Ülkelerin kendi belirlediği tarihler çerçevesinde sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Türkiye için bu durum 15 gün gibi bir sürede belli olsa da diğer ülkeler için farklı süreçler uygulanabiliyor. Vize danışmanlık merkezimizden gitmek istediğiniz Ülke’nin vize sonuçlarıyla ilgili bilgi edinmek için yardım alabilirsiniz.