GO UP
vize danışmanlık hizmetleri

Vize Danışmanlık Hizmetleri

Vize Danışmanlık Hizmetleri günümüzde yurtdışı seyahatleriniz için son derece önemli olan bir hizmet sektörüdür. Biz de bu yazımızda bu alan hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız kıymetli okurlar.

Vize Danışmanlık Hizmetleri Nedir?

Girişte de belirttiğimiz gibi yurtdışı seyahatleriniz için tüm prosedürleri sizin adınıza halleden kurumlardır. Her türlü vize ve seyahat işlemi için yasal sınırlar çerçevesinde prosedürlerin işlemesini sağlar. Bizler de Şahinoğlu Turizm olarak 1997 yılından günümüze onlarca yıllık deneyimimiz ve uzman kadromuzla sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Vize Danışmanlarının Özellikleri

Danışmanlık hizmeti veren danışmanlar her türlü vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütür. Vize türleri ülkelere göre ve amacınıza göre değiştiği için prosedürler de değişmektedir. Bu nedenle bir vize danışmanı vize işlemlerindeki her türlü bürokrasiye hakim olmak zorundadır. Bürokratik işlemler, konsolosluklarla kurulacak bağlantılar, vize için istenen şartlar gibi geniş bir yelpazede engin bilgi ve beceriye sahip olmak zorundadır. Çünkü bir vize danışmanı aynı zamanda tüm bu süreçleri yönetir. Bu nedenle de sorumluluğu ağırdır. Ayrıca vize başvuruları kurumsal ve bireysel olarak da ikiye ayrılmaktadır. Vize danışmanının görevleri şunlardır:

  • Tüm vize işlemleri ile ilgili evraklar hakkında bilgi vermek
  • İşlemlere dair formların doldurulması konusunda yardımcı olmak
  • Yapılacak işleme dair (turistik vize, iş seyahati, göçmenlik başvurusu vs) bilgilendirme yapmak
  • Ülkelerin vize uygulamaları hakkındaki güncel gelişmeleri takip etmek
  • Konsolosluklardan randevu talep etmek

Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekiyor?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir bu konuda üniversitelerde herhangi bir eğitim verilmiyor. Yani danışmanlık yapacak kişinin kendisini yetiştirmesi son derece önemli. Yabancı dil şartı ise tercih sebebi olmakla birlikte şart değil. Ancak düzgün bir diksiyona sahip olmak, bürokratik işlemleri takip yönetmek, bilgisayar kullanma konusunda deneyimli olmak gibi şartlara sahip olmak önemli.

Şahinoğlu Turizm Olarak

1997 yılından günümüze kadar turizm sektörünün pek çok alanında hizmet vermeye devam ediyoruz. Tamamen profesyonel bir şekilde, alanının uzmanı ekiplerle sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Gerek İstanbul-Zeytinburnu’nda bulunan ofisimize gelebilir, gerekse 444 1 113 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Tamamen müşteri memnuniyetini ve kaliteli hizmeti esas alarak her türlü tur, uçak bileti, ve vize danışmanlığı işlemleriniz için bize güvenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için Hakkımızda bölümünü okuyabilirsiniz. Vize danışmanlığı, uçak bileti ve tur işlemleriniz için bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Leave a Reply

You don't have permission to register