UÇAK BİLETİ - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp

Uçak bileti, bir yolcunun belirli bir rotada uçmasına izin veren belgedir. Uçak bileti yolcu adına kesilir ve sadece sahibi tarafından kullanılabilir. Bir uçak bileti sizi sadece arzu ettiğiniz tatil yerine götürmekle kalmaz, aynı zamanda dünyanın çeşitli yerlerine de götürür. Bunlar başlı başına bir deneyim olduğu için, hangi havalimanına inmek istediğinize karar vermeden önce olası tüm uçuşları önceden karşılaştırmalısınız.

Her uçak biletinde şu bilgiler görünür; düzenleyen havayolu, düzenleyen acente ve düzenlenme yeri, yolcunun adı, güzergah, rezervasyon kodu, uçuş saatleri, rezervasyon sınıfı ve fiyatı.

Havaalanında biniş kartı, size uçağa binme hakkı veren ve koltuk numarasının yanı sıra havaalanı kapısı ve biniş saatinin göründüğü check-in sırasında verilir. Aktarmalı bir uçuş durumunda, mümkünse, yolculuğun tüm bölümleri için mümkün olan en kısa sürede check-in yapmanız önerilir. Daha sonra size hemen tüm biniş kartları verilecek ve bu nedenle koltuk numaralarını zaten öğrenmiş oluyorsunuz.

Yurt İçi Seyahatler için Uçak Biletinizi Güvenle Alın

Tatildeyseniz ve uzun bir uçuşa ihtiyacınız varsa, sahinogluturizm.com.tr üzerinden çeşitli sağlayıcıların bir kombinasyonu olarak uçak biletlerinizi rezerve edebilirsiniz. Tek yön tarifesi yerine, güzergahınız için sağlayıcılarımız üzerinden tarifeler ayırtabilir ve belirli koşullar altında önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Daha kısa rotalar için gidiş-dönüş bilet satın almanız daha tavsiye edilir. Bu tarifeler genellikle tek yön biletten daha ucuzdur. Zamanında rezervasyon yaptırırsanız, uçuşunuzun önemli ölçüde daha ucuz olabileceğini her zaman unutmayın. Birkaç ay önceden rezervasyon yapmanız genel olarak tavsiye edilir. Ucuz uçak biletleri de ilgi çekicidir, özellikle ilgili varış ülkesindeki dil konaklamaları için değil. Uçak bileti satın almak istiyorsanız Şahinoglu Turizm‘de yurt dışında çok sayıda popüler tatil destinasyonu bulacaksınız, aynı zamanda yurtiçi tarifler için yani  Türkiye’de iş ve özel seyahatler için çok çeşitli ucuz uçak biletleri sunuyoruz.

Rezervasyon sırasında nelere dikkat edilmeli

Bilet satın alacağınız havayolları firmaları “ekonomi, işletme ve birinci sınıf” dan farklı rezervasyon sınıfları kullanabilmektedir. Bunlar uçaktaki koltuk ve hizmetle ilgili olmakla birlikte, “Y” gibi rezervasyon sınıfları vardır. Ekonomi Sınıfı normal tarifelerde bilet düzenlendiği zaman tarife uygulanmaktadır. Bu rezervasyon sınıfı genellikle biletin iptal edilip edilemeyeceğine, nasıl yeniden rezerve edileceğine ve değiştirilebileceğine de bağlıdır. Ekonomik uçak bileti rezervasyonu sınıfındaki biletler genellikle çok ucuzdur.

Kalkış saatleri Konusunda Dikkatli Olmalısınız

Çoğu durumda, tarifeli bir uçak biletinde belirtilen sürelere uyulur.  Ancak, kalkıştan çok önce rezerve edilen uçuşlar için, havalimanının web sitesinde veya havayolunun web sitesinde kalkıştan önce bir kontrol yapılması tavsiye edilir.

Paket tatil turları söz konusu olduğunda, uçuş saatleri genellikle sadece geçicidir, çünkü bunlar çoğunlukla charter uçuşlarıdır ve uçuş saatleri kalkıştan kısa bir süre önce değişebilir. Bu nedenle, tatilde seyahat ederken bile kontrol etmeniz önerilir.

 

Bizi Arayın

0212 498 0000

Adres

Zübeyde Hanım Cad. Sümer Mahallesi. 9.Sok. No:1/A

E-posta

info@sahinogluturizm.com.tr

Şahinoğlu Turizm ile Güvenle E-Uçak Bileti Satın Alın

Hava yolculuğunda, kağıtsız online ortamda alınabilen biletler birkaç yıldır kullanılmaktadır. Günümüz şartlarında düşünüldüğünde tüm biletlerin yüzde 90’ından fazlası zaten e-bilet olarak düzenleniyor, ancak bunlar gerçek anlamda bilet değil, bir tür rezervasyon onayı.

E-bilet genellikle rezervasyon ücreti ödendikten sonra müşteriye e-posta ile gönderilir ve bir rezervasyon veya onay numarası içerir. İlgili havayolunun kontuarında, e-uçak biletinin çıktısının ibrazında veya rezervasyon numarasını geçerli bir pasaportla birlikte vererek gerçek biniş kartını alabilirsiniz.

E-uçak biletleri, bir yandan kaybolurlarsa yine de seyahat acentesine veya havayoluna kayıtlı olmaları ve rezerve edilen uçuşun sorunsuz ve komplikasyonsuz başlatılabilmesi avantajına sahiptir. Ayrıca çok kısa süreli rezervasyonlar da sorun değil, çünkü uçak bileti rezervasyonu yapıp elektronik uçak biletini ödemenin hemen ardından e-posta ile alabiliyorsunuz.

Yurt Dışı Ucuz Uçak Biletleri ile Ek Hizmetlerden Faydalanın

Yurtdışı seyahati için bir uçak bileti rezervasyonu yapmak isteyen herkes kapsamlı yolcu programlarını duymuştur. Tüm büyük uluslararası havayolları halihazırda böyle bir sık ​​uçan yolcu programı sunmaktadır. Bunun, müşteri sadakatini güçlendirme görevi vardır, ancak aynı zamanda yolcunun kendisi için özellikle ucuz uçak biletleri gibi bazı avantajlar sunar. Havayolu aracılığıyla rezerve edilen her uçak bileti ile müşteriler, havayolu tarafından kaydedilen bonus puanlar alırlar. Belirli bir miktar bonus puanından, bunları çeşitli özel hizmetler için kullanabilir ve örneğin, özellikle ucuz uçak biletleri satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, bunları duty-free satın alımlar için hediye çekleri olarak kullanabilir veya uçuşları ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz.

Ucuz uçak bileti mi arıyorsunuz? Ayrıntılı Karşılaştırma Yapabilirsiniz

En ucuz teklifi bulmak için her yerde fiyatları karşılaştırıyoruz. Öyleyse uçak biletini ayırtmadan önce neden bu şekilde kalmamalıyız? Bir uçak bileti karşılaştırması, fiyat farklılıklarının yalnızca farklı uçuş saatleri, uçuş günleri ve uçuş destinasyonları durumunda ortaya çıkmadığını hızlı bir şekilde gösterir. Bazı durumlarda havayollarının kendi aralarında da önemli farklılıklar vardır. Bu nedenle, bir uçak bileti rezervasyonu yapmadan önce bir karşılaştırma yapmak önemlidir. Ucuz uçak bileti bulmanın ve en iyi fiyata uçmanın tek yolu budur.

Burada acilebilet.com adresinde çeşitli uçuş noktalarına günlük güncel uçuşları bulabilirsiniz. Çok sayıda havayoluyla yapılan işbirliği sayesinde, karşılaştırma ve uçak bileti rezervasyonu için yalnızca en son fiyatlar her zaman mevcut değil, aynı zamanda buna bağlı olarak geniş bir teklif yelpazesi de mevcut. Doğrudan uçuşlar, varış noktası, uçuş günü, uçuş saati ve çok daha fazlası gibi bireysel gereksinimleri ve istekleri dikkate alan ucuz uçak biletlerini bulmak ve kişinin uçak bileti rezervasyonu yapmak için basit arama işlevi kullanılabilir.

Popüler Uçuşlar