Uçak Bileti Satın Al | Ucuz Uçak Bileti | Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
uçak bileti almak

Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uçak bileti almak öyle otobüs bileti almaya benzemiyor ki bu yazımızda dikkat edilmesi gerekenleri özetledik kıymetli okurlar. Araştırma yapılması, iyi bir planlama yapılması ve püf noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Veya tüm bunlara dikkat eden, özveriyle çalışan bir kuruluşla (mesela biz) irtibata geçmek gerekiyor. Hazır konu açılmışken uçak bileti alırken bizi tercih edebilirsiniz efendim. Bir tuş, bir tık, bir “alo naber” kadar uzağınızdayız. Öhm konumuza geçelim.

Uçak Bileti Almak İçin Neye Dikkat Etmeli?

“Tabii ki uçağa” diye kötü bir şaka yapmayı çok isterdim ama size böyle bir kötülük yapmayacağım. Efendim uçak bileti almadan önce ilk yapmanız gereken yolculuk planlaması. Yani öyle bir tarih belirleyin ki o tarih kesin bir yolculuk tarihi olsun. Çünkü bileti ayarlamak, ücreti ayarlamak, hatta havayolu şirketi tercih etmek de kısmen buna bağlı. Bilet alırken lütfen aldığınız biletin tarihini tekrar kontrol edip iyice emin olun. Çünkü bileti iptal edip parayı geri almak mümkün olmayabilir.

Kişisel Bilgileri Girerken Dikkat!

Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu… Özellikle iletişim bilgilerini girerken lütfen acele etmeyin ve doğru yazdığınızdan emin olun. İsim ve soyisim kısmında da son derece dikkat edilmesi gerek. Eğer harf hatası yaparsanız ve bu hata ismi komple değiştiriyorsa sıkıntı yaşanacaktır. Fakat anlamı büyük ölçüde değiştirmiyorsa büyük bir problem yaşanmaz. Yine de ad-soyad tamamen doğru yazılmalıdır. Şunu da unutmamak gerekir ki bilet kim için alınıyorsa o kişinin ismi yazılmalıdır. Aksi takdirde kendinize aldığınız bileti başkası kesinlikle kullanamaz.

Yurtdışı Seyahati İçin Uçak Bileti Almak

Burada da dikkat edilmesi gereken konu gidilecek ülkenin vize politikası. Kıymetli dostlar bildiğiniz üzere bazı ülkeler vize isterken bazıları vize istememekte. Bazıları ise vizesiz girişi belirli bir süreyle sınırlı tutmaktadır. Fakat bu politikalar her an değişebilir. Tamamen ülkeler arası ilişkilerle ilgili bir durum. Dolayısıyla gideceğiniz ülke vize istiyor mu, istemiyor mu kontrol edip bilgilerin güncel olduğundan emin olmak gerek.

Havayolu Firması

Takdir edersiniz ki her havayolu firması aynı kaliteye sahip değil. Bu nedenle seyahat için tercih edeceğiniz şirketi de iyi araştırmanız gerekmekte. Bunun için en klasik yöntem ise internetten yorumları takip etmek ve bilindik firmaları tercih etmek… Peki, bir havayolu şirketini iyi yapan şeyler nelerdir derseniz şöyle izah edeyim. Bana kalırsa en önemli etmenler uçuş konforu, müşteri hizmetleri ve iletişim olanakları derim. Hizmet ve ulaşım alanında en önemli meselelerden birisi bence herhangi bir sorunda karşında muhatap bulabilmek ve çözüm üretebilmek. Bu nedenle şirketler hakkında detaylı bir araştırma yapmadan bilet almayın derim. Çünkü bir anda yüzlerce liralık bir kayıp yaşayabilirsiniz.

Bagaj Hakkı

Aslında bu konu havayolu şirketi başlığında da incelenebilir ama olsun ayrı yazmış olalım. Bildiğiniz üzere uçakta bagaj hakkı belli bir kg ile sınırlı tutulmaktadır. Bu nedenle seyahat planımızı ona göre yapmalı ve bagajımızı ona göre hazırlamalıyız. Şirketlerin. verdiği haklar değişken olabiliyor. Bu nedenle lütfen havayolu şirketi araştırırken birinin verdiği bagaj hakkı bilgilerin diğer şirketlere genellemeyin. Ciddi bir yanılgıya düşüp yine fazladan yüzlerce lira ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca sıvı madde taşıyacaksanız da yine tercih ettiğiniz havayolu şirketinin sıvı bagaj politikalarını inceleyiniz.

Pandemi Kurallarına Dikkat!

Yine uçak bileti almak için mevcut pandemi kurallarını incelemek gerekiyor. Öncelikle HES kodunuz olmak zorunda. Eğer iç hatlar yolcusuysanız en az iki doz aşı olmanız gerekiyor. Fakat aşı yoksa da uçuştan 48 saat önce PCR testi yaptırmanız ve nagatif sonucu almanız gerekmekte. Şayet aşınız varsa uçuştan en az 14 gün önce son aşınızı yaptırmış olmalısınız. Fakat dış hatlarda durum değişiyor. Çünkü her ülke kendi pandemi kurallarını uyguluyor. Bu konuda dilerseniz İstanbul-Zeytinburnu’nda bulunan ofisimizde satış temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 444 1 113 nolu telefonumuzu arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yazardan Son Not

Elbette daha irili ufaklı pek çok detay var bu detayları burada anlatırsam sıkıcı olacaktır. Bunun yerine bizimle irtibata geçebilir ve daha doyurucu bilgiler edinebilirsiniz. Seyahatlerinize bizi dâhil etmeyi unutmayın efendim. Şimdiden iyi seyahatler. Hoşça kalın.

Daha fazla bilgi için buyrunuz https://www.sahinogluturizm.com.tr

Leave a Reply