GO UP
seyahat sağlık sigortası ve schengen vizesi

Seyahat Sağlık Sigortası ve Schengen Vizesi

Seyahat Sağlık Sigortası, Schengen Vize başvurularınızda ve diğer ülkelere gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde sizi güvence altına alır.
Schengen Bölgesi 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası poliçesini başvuru esnasında talep etmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası ;  vize başvurusu yapılırken başvuru esnasında dosyanızı teslim ederken şu hususlara dikkat ediniz. Seyahat bilgileriniz ile paralel olacak şekilde uçak biletiniz, otel rezervasyonunuz ve seyahat sağlık poliçenizin tarihleri birbirine uyumlu olarak sigorta şirketinin antetli kağıdına yazdırılmış, kaşeli ve ıslak imzalı Seyahat Sağlık Sigorta poliçenizin  başvuru dosyasının içerisinde olması zorunludur.  

Schengen Ülkelerinde Neleri Kapsıyor?

Schengen ülkelerinde kalacağınız süre içerisinde geçerliliği bulunan Seyahat Sağlık Sigortası şunları kapsıyor. Olası bir hastalık veya ölümcül durumda kişinin ülkesine nakli, tıbbi müdahale veya acil servis masrafları… Bununla birlikte minimum 30,000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Birçok ülkede artık ülke giriş çıkışlarında vize uygulaması olmasa dahi bazı uygulamalar yürürlüğe girdi. Ülkeler 2020 yılının başlarında dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle Salgın Hastalık teminatlı poliçeler talep ediyor. Böylece ülkelerine gelen ziyaretçilerini salgın hastalıklarına karşı teminat altına almak istiyorlar. 

Schengen Ülkeleri İçin Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi Nasıl Alınmalıdır ?

Örneğin, seyahatiniz 10 Nisan 2022 – 17 Nisan 2022 tarihleri arasında ise poliçenizi 09 Nisan 2022 – 18 Nisan 2022 olarak düzenlemelisiniz. Yani gidiş tarihinizi bir gün önce dönüş tarihinizi bir gün sonra yaptırmalısınız. Hatta seyahatinizin uzaması gibi durumlar var ise endişelenmeyin. Seyahat Sağlık Sigortalarında bunun için bir kolaylık var. 1 haftalık, 15 günlük, 1 aylık, 2 aylık, 6 aylık ve yıllık poliçeler bulunmaktadır.

Vize danışmanlık tecrübelerimize göre şunu belirtmek isteriz. Eğer sık seyahat ediyorsanız ve uzun süreli vizeleriniz varsa Seyahat Sağlık Poliçenizin süresini yıllık yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Konsoloslukların yıllık Seyahat Sağlık Poliçelerine, kişinin sık seyahat etme taleplerini göz önünde bulundurarak uzun süreli vize vermelerinde etkili olduğunu gözlemlemiş bulunuyoruz.

Uçak bileti alacaklar dikkat! Bilet alırken dikkat etmeniz gereken konuları ele aldığımız yazımıza ulaşmak için: https://www.sahinogluturizm.com.tr/ucak-bileti-almak/

Leave a Reply

You don't have permission to register