GO UP
parayla oturum almak

Parayla Oturum Almak

Parayla oturum almak aslında son birkaç yıldır pek çok insanın gündemini de meşgul eden spesifik konulardan birisi. Bu yazımızda para karşılığı oturum veren ülkelerden birkaç tane örnek vereceğiz. Elbette daha detaylı bilgi için 444 1 113 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

Parayla Oturum Almak

Bazı filmlerde bazı zamanlarda denk gelmişizdir. Para karşılığı başka ülkeden vatandaşlık alan (genelde suçlu rolleri oluyor) kişileri görüyoruz. Peki bu durum gerçekten de böyle mi? Böyleyse de bunun legal yolları nelerdir? Hangi ülkeler bize bu imkanı sunuyor? Bunlara hep birlikte göz atacağız.

Almanya’da Parayla Oturum Almak

Almanya, özellikle yakın tarihimizde sürekli etkileşim halinde bulunduğumuz ülkelerin başında geliyor. Aslında Almanya para karşılığı oturum izni vermek için tek şart sunuyor. Öncelikle 250.000 euro değerinde bir iş kuracaksınız. Kurduğunuz işte de Alman vatandaşlarını çalıştıracaksınız. Ondan sonra gelsin oturum izinleri ve vatandaşlık hakkı.

Herkesin Hayali: Kanada

Kanada’da oturum izni ve vatandaşlık almak nispeten zor. Şu detayı atlamayınız. Öncelikle göçmen statünüzün kabul edilmesi lazım. Yani devlet sizi resmen göçmen olarak tanımalı ondan sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Fakat iş bununla bitmiyor. Kanada bu konuda Almanya’ya göre daha pahalı. İlk olarak 500.000 dolar değerinde yatırım yapmalısınız. Ayrıca 800.000 dolar gösterebileceğiniz banka hesabınız olmalı.

Amerika Birleşik Devletleri

Abd özellikle son zamanlarda uber şoförlüğü konusunda insanlara çekici geliyor. Fakat parayla oturum almak ve vatandaşlık elde etmek belli şartlara bağlı. Bu konuda iki seçenek var karşımızda. İlki: 500.000 dolar değerinde yatırım yapıp en az 10 kişiye iş imkanı sunmak. İkincisi: 1 milyon dolar değerinde şirket kurmak. Bu şartları sağladığınızda 5 sene sonra vatandaşlık elde edebilirsiniz.

İngiltere

İngiltere’de prosedür daha basit işliyor diyebiliriz. Öncelikle iş kurmanız ve o işin başında durmanız gerekmekte. Böylelikle İngiliz hükümeti size 1 yıllık Girişimcilik Vizesi verecek. Bu süre zarfında İngiltere yaptığınız işi denetleyecek. Eğer 1 yıl sonunda uygunluk belgesi alabilirseniz 3 yıl daha uzatılıyor vizeniz. Neticede 4 yıl sonra sürekli oturum iznine sahip olabilirsiniz. 5 yıldan sonra ise vatandaşlık elde edebilirsiniz.

İspanya

İspanya’da ev satın alarak oturum hakkı elde edebilirsiniz. En az 160.000 euroluk bir ev satın aldığınızda İspanya size oturum izni ve vizesiz seyahat imkanı sunuyor. Ancak vatandaşlık başvurusu için 10 yıl İspanya’da ikamet etmeniz gerekmekte. Yani 10 yıllık bir ikametin ardından İspanya vatandaşı olabilirsiniz. Bir not ekleyelim. Kalıcı oturum izni sayesinde Schengen bölgesinde serbestçe gezebilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik kıymetli okurlar. Elbette burada daha özet bir yazı derlemiş bulunduk. İlerleyen süreçte konuyla ilgili yine başka yazılar da gündeme getireceğiz o yüzden takipte kalın lütfen. Hoşça kalın.

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

Leave a Reply

You don't have permission to register