GO UP
Online Vize Hakkında Her Şey

Online Vize Hakkında Her Şey

Online vize hakkında her şeyi bu yazımızda siz değerli okurlarımıza sunmaya çalıştık kıymetli takipçilerimiz. Günümüzde vize işlemleri oldukça çetrefilli ve zaman alıcı olabiliyor. Bu nedenle e-vize uygulaması vize işlemleriyle ilgili oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Hazır konu vizeden açılmışken İspanya Vizesi Hakkında Her Şeyi geçen yazımızda anlattık. Burada yazdığımız konular hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz lütfen 444 1 113 numaralı telefondan bizi arayın.Ya da İstanbul Zeytinburnu’ndaki ofisimizi de ziyaret edebilirsiniz artık size kalmış.

Online Vize Nedir?

E-vize uygulaması, günümüzde vize başvurusu yapacak kişiler için çevrimiçi başvuru imkanı sunan bir uygulama. Bu uygulama sayesinde normalde karşılaşacağınız sıra bekleme, randevu alma, şehrin bir ucundaki konsolosluğa gitme gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Tabi aradaki pek çok bürokratik engeli de ortadan kaldırabileceğiniz bir sistem.

Online Vize Almak İçin Ne Yapılmalı?

Bu uygulama yalnızca turist vizesi için geçerli şimdilik. Eğer çalışma veya öğrenci vizesi almak istiyorsanız yine konsolosluğa bizzat müracaat etmeniz lazım. Ayrıca her ülke farklı evrak isteyebiliyor. Bu nedenle gitmek istediğiniz ülke hakkında iyi araştırma yapınız. Konsolosluk sitelerinden güncel şartlar hakkında bilgi alıp o şekilde plan yapmanız iyi olacaktır. En temel bilgiler pasaport bilgileri, banka hesap bilgileri ve harç ücreti. Ancak bazı ülkeler harç ücreti de istemiyor.

Ücretler Ne Kadar?

Yine bu da son derece değişkenlik gösteren bir konu. Zira bazı ülkeler daha az bazıları ise daha fazla ücret talep etmekte. Ayrıca harç ücreti almayan ülkeler de mevcut. Bu durum elbette ülkelerin kendi aralarındaki ilişkiye ve anlaşmalara bağlı. Mesela Türkiye online vize için Katar, Meksika ve Kuveyt’ten ekstra ücret talep etmiyor. Aynı ülkeler de Türk vatandaşlarından harç ücreti almıyor. Bu konuda güncel politikalar takip edilmeli.

E-Vize Veren Ülkeler

Online bir şekilde vize başvurusu alan ülkelerin sayısı her geçen sene artıyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülke online vize uygulamasına geçmiş durumda. Türkiye, ABD, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Kenya, Yeni Zelanda, Malezya, Gürcistan başlıca online vize veren ülkeler. Bunlara Ermenistan, Hindistan, Singapur ve Moldova da eklenebilir. Tekrar söyleyelim. Gideceğiniz ülkenin konsolosluk sitesinden gerekli evrakları net şekilde öğreniniz. Ardından valizinizi hazırlayabilirsiniz. İyi yolculuklar efendim başka bir yazıda görüşmek ümidiyle hoşça kalın.

Leave a Reply

You don't have permission to register