MÜNİH UÇAK BİLETİ - En Ucuz Münih Uçak Bileti
Whatsapp

Münih Uçak Bileti

DÜNYAYI KEŞFET, MÜNİH’E UÇ!

Almanya’nın en büyük üçüncü şehri ve Bavyera Eyaleti’nin başkenti olan Münih, Ortaçağ’dan kalma anıt ve eserleri, II. Dünya Savaşı’nın ardından küllerinden doğan tarihi yapıları ile keşfedilmeyi hak eden bir kenttir. Avrupa’nın önemli kültür başkentleri arasında yer alan Münih, temiz, güvenli ve yemyeşil ortamıyla ziyaretçilerini büyüler. Bu şehirde, tarih, sanat ve kültürle iç içe zaman geçirebilirsiniz.

Münih

Münih tarihi binaları, kendine özgü gelenekleri, yüksek standarttaki yaşam kalitesi, operaları, kültürel etkinlikleri, restoranları, kafeleri ve festivalleriyle turistler için âdeta bir şölen yeri. Festivaller sırasında Bavyera yöresinin ürünlerinin tadına bakabilir, buraya özgü dansları izleyerek siz de eğlenceye katılabilirsiniz. Modern sanat müzelerinde dünyaca ünlü sanatçıların yapıtlarını görebileceğiniz Münih’te, çeşitli dönemlere ait mimari akımların izlerini sürebilirsiniz. Yorulduğunuzda Marienplatz’a bakan restoran ya da kafelerden birinde geleneksel Bavyera yemeklerinin tadına bakabilir, bu lezzetleri daha “havalı” bir yerde denemek isterseniz Olimpiyat Kulesi’nin 182. metresinde bulunan restoranı tercih edebilirsiniz.

Şehrin en iyileri

İngiliz Parkı

İngiliz Parkı, Isar Nehri kıyısında yer alan ve dünyadaki en büyük şehir parklarından biridir. Münih’in sosyal hayatının kalbinin attığı bu park, hem şehir sakinlerinin hem de turistlerin mola verip tazelenebildikleri bir alandır.

Marienplatz

Adını, Meryem Ana’ya şükran sunmak için dikilen sütundan alan bu meydan, günün 24 saati canlı olan ve şehrin kalbi olarak bilinen Marienplatz, Münih’te en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Münih Sarayı

II. Dünya Savaşı’nda hasar gören Avrupa’nın en önemli saray-müzelerinden biridir. Gösterişli dekorasyonuyla dikkat çeken Münih Sarayı Müzesi, geçmişte Wittelsbach Hanedanı’nın sarayı olarak kullanılmıştır.

Gitmişken uğra

Alte Pinakothek

Bavyera kralı tarafından yaptırılan ve dünyanın en eski galerilerinden biri olan Alte Pinakothek, II. Dünya Savaşı sonrasında Almanya’nın yeniden başlattığı yapı faaliyetlerinin önemli örneklerinden biridir.

Frauenkirche

Münih şehrinin sembol yapılarından biri olan Frauenkirche, Gotik mimarinin en önemli örneklerinden biridir. Katedral, olağanüstü şehir ve Alp Dağları manzarasıyla Münih ziyaretçilerinin en gözde mekânlarından biridir.

Lenbachhaus Müzesi

Özellikle Münihli ressamların eserleriyle dikkat çeken bu galeri, modern mimarisi ve tasarımıyla göz alıcıdır. Lenbachhaus Müzesi’nde, çağdaş sanatın çok önemli isimlerinin eserlerini bir arada görebilirsiniz.

Keşfet

Zafer Takı

Bavyera ordusunu cesaretlendirmek için yapılan bu barış ve zafer anıtı, kazanılan savaşları simgelemektedir. Anıt, ülkenin savaş öncesi ve sonrası gelişimini yansıtan kabartmalarıyla görenleri etkiliyor.

Kent Kapıları

Anıtsal kulelerin arasında, kenti korumak amacıyla yapılan bu tarihi kapılardan günümüze sadece üçü ulaşabilmiştir. Ortaçağ özelliklerini yansıtan mimarisiyle dikkat çeken kent kapıları, turistlerin ilgisini çekiyor.

Hofgarten

Münih şehir merkezinde yer alan, içinde küçük bir köşkün bulunduğu huzurlu bir bahçedir. Rengârenk çiçeklerle donatılmış bu bahçe, çevresindeki tarihi binalar ve sanat müzeleriyle birlikte Münih’in turistik yerleri arasındadır.

Kutsal Ruh Kilisesi

Geçmişte bir bakımevi olarak kullanılan ve 14. yüzyıl mimari eseri olan Kutsal Ruh Kilisesi, daha sonra kiliseye dönüştürülmüştür. Gotik mimarinin güzel bir örneğini yansıtan bu kilise, iç ve dış tasarımıyla ziyaretçiler için önemli bir duraktır.

Tadına bak

Kaesespaetzle

Adı “küçük serçe” anlamına gelen, Güney Almanya mutfağının en popüler yemeklerinden biridir. Ana malzemeleri spaetzle hamuru ve peynir olan kaesespaetzle, Münih’te kahvaltı ve öğle yemeklerinin vazgeçilmezlerinden biridir.

Münih Havaalanı Ulaşım Bilgileri

Toplu taşıma ile;

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı (MUC), kent merkezine yaklaşık 28 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından kent merkezine en kolay ulaşım, S-Bahn trenleriyle sağlanıyor. S1 ve S8 kodlu trenlerle yapılan yolculuk 40 dakika sürüyor ve ücreti 10 avro olarak belirlenmiştir. Havalimanından kent merkezine ortalama 40-50 dakika süren bir yolculukla ulaşılabilirsiniz.

Taksi ile;

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle gitmek için yaklaşık 50 avro ödemeniz gerekiyor. Bu yolculuk genellikle 40 dakika sürüyor. Ortalama taksi fiyatı 50 avro olarak belirlenmiştir.

ARAÇ KİRALAMA & HAVAALANI TRANSFER HİZMETLERİ

İstanbul Havalimanı | Sahiba Gökçen Havalimanı | Otel Transferleri

Havalimanı Transferleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Grup Seyahatlerinizde konforlu ve güvenli ulaşım hizmetleri için geniş araç filomuzla hizmet vermeye hazırız! Hemen bizimle iletişime geçin.

Havaalanı transferi

HAVAALANI TRANSFERİ

vip vito transfer hizmetleri

KİŞİYE ÖZEL TRANSFER

Vito Kiralama

VİTO KİRALAMA

Popüler Uçuşlar