İTALYA VİZE RANDEVUSU - Randevu Al
Whatsapp

İtalya Vize Randevusu

İtalya Vizesi Hakkında

İtalya, eşsiz tarihi dokusuyla her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir ülke olarak dikkat çekiyor. İtalya’ya seyahat etmek isteyenlerin ilk adımı ise vize başvurusunda bulunmak olmalıdır. İtalya vize başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bu sayfada bulabileceksiniz.

İtalya Vize Randevusu

İtalya Vize Randevusu

İtalya’ya seyahat etmek için gerekli olan Schengen vizesine başvurmak için konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. İşlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz adına randevunuzu seyahatinizden en az 15 gün önce almanızı tavsiye ediyoruz.

Başvuru Şartları

Pasaport: Pasaport kopyası ve önceden alınmış bütün vize kopyalarının en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportta en az 2 boş yaprağın bulunması da başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Parmak İzi Taraması: Schengen vizesine ilk kez başvuru yapacak kişilerin başvuru öncesinde parmak izi taraması yaptırması gerekmektedir.

Pasaport Bilgileri: Başvuruda beyan edeceğiniz pasaportun veriliş tarihi 10 yıldan daha eski olmamalıdır.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Bu sayfanın sol alt tarafında bulunan Whatsapp ikonuna tıklayarak Şahinoğlu Turizm’den hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde vize randevunuzu oluşturabilirsiniz.


Gerekli Belgeler

Kimlik fotokopisi

İtalya vize başvuru formu

2 adet biyometrik fotoğraf, 3.5×4 cm ve açık arka fonlu

Pasaportun aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 90 gün daha kullanım süresi olması gerekiyor.)

Eski pasaportların fotokopisi

Uluslararası geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortası

Çalışılan şirkete ait imza sirküleri

SGK’dan alınan işe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu ve sigorta hizmet dökümü.

Acil durumlarda ulaşılacak kişi bilgisi, konaklanacak otel ve uçak bileti bilgilerini içeren rezervasyon detayları.

Gelir beyanında bulunulan bir dilekçe

Varsa gayrimenkul tapusu ve araç ruhsatı fotokopileri

Banka şubesi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış, son 3 aya dönük hesap özetleri

Teminat göstermek için banka hesap cüzdanı fotokopisi, nakit para beyanı ve kredi kartı fotokopileri

Son 3 aya ait faaliyet belgesi, vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Ticari vize başvurusunda bulunacak işverenler ve serbest meslek erbapları için geçerlidir.)

Şirketin antetli kağıdına yazılan, çalışanın İtalya’da bulunma gerekçesi ile bulunacağı tarihlerin yer aldığı kaşeli ve ıslak imzalı dilekçe (Masrafları bir şirket tarafından karşılanacak çalışanlar için geçerlidir.)

SGK emeklilik kartı fotokopisi ve maaşın alındığı hesap cüzdanı fotokopisi (Emekliler için)

Mevcut eğitim dönemine ait öğrenci belgesi (Öğrenciler için)

Vize sponsor dilekçesi (Geliri bulunmayan kişiler için)

Yukarıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İtalya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İtalya vize başvurusunda bulunan kişilerin, başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri için randevu alması zorunlu tutulmaktadır. İşte randevu almanın detayları:

Randevu Almanın Yolları:

Vize Danışma Merkezleri veya Turizm Acenteleri: 90 günlük kısa süreli vize başvuruları, İtalya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize danışma merkezleri veya turizm acenteleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu merkezlerden randevu alarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Şahsen Başvuru: Uzun süreli vize başvuruları ise şahsen yapılmaktadır. İtalya Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Konsolosluğu; bulunduğunuz bölgeye göre vize başvuruları için hizmet vermektedir.

Başvuru Merkezleri ve Konsolosluklar:

İtalya Ankara Büyükelçiliği

İstanbul Başkonsolosluğu

İzmir Konsolosluğu

Bursa, Gaziantep, Trabzon ve Antalya’da bulunan fahri konsolosluklar

Randevu alırken, seyahat tarihinizden en az 15 gün öncesinde randevu almanız önerilir. Ancak resmi tatiller ve yoğunluk durumları göz önüne alındığında, randevu sürecinin biraz daha uzayabileceğini unutmayın.

İtalya vize başvurusu için gerekli olan randevuyu alarak başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. İyi şanslar!

İtalya Vize İşlemleri ve Takibi

Vize başvurusunda bulunmadan önce, seyahat tarihinizi net bir şekilde belirlemeniz önemlidir. Toplam seyahat süreniz 90 günü geçmeyecekse kısa süreli Schengen vizesi, 90 günden uzun seyahatlerinizde ise uzun süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri:

İstenen bütün evrakların eksiksiz ve son tarihine uygun şekilde hazırlanması, başvurunuzun olumlu şekilde sonuçlanması için çok önemlidir. Belgelerde eksik olmadığından emin olmak için profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz.

Evrakları hazırladıktan sonra vize başvurusu için randevu alabilirsiniz. Kısa süreli seyahatler için randevu işlemlerinin vize danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Başvuru ise şahsen gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Takibi:

Konsoloslukta tamamladığınız başvuru işleminden sonra verdiğiniz evraklar yetkililer tarafından incelenir. Başvurunuz, resmi tatiller hariç ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Resmi olarak yetkilendirilmiş vize kuruluşu İDATA üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sürecinizin takibini düzenli olarak yaparak sonucu öğrenebilir ve seyahat planlarınıza uygun şekilde ilerleyebilirsiniz. İyi şanslar!

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belgelerinizde herhangi bir problem bulunmaması durumunda, İtalya vizesi başvurunuz en geç 5 iş günü içerisinde olumlu olarak sonuçlandırılır. Ancak Türki Cumhuriyetler gibi diğer ülke vatandaşlarının başvuru incelemesi 15 güne kadar tamamlanabilir.

Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için resmi olarak yetkilendirilmiş vize kuruluşu İDATA üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. İyi şanslar!

İtalya vizesi başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi almak ve güncel bilgileri öğrenmek için Şahinoğlu Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru sürecinde dikkatli ve özenli olmak, vize alım sürecini kolaylaştıracaktır.

ÖNEMLİ

Şahinoğlu Turizm, Yunanistan Konsolosluğu, Almanya Konsolosluğu, İtalya Konsolosluğu, Fransa Konsolosluğu, Dubai Konsolosluğu ve Rusya Konsolosluğu yetkili turizm acentesidir.
Tüm randevu sürecini uçtan uca biz yönetiyoruz.
Siz değerli müşterilerimiz, 444 1 113 – 0 212 498 00 00 “Şahinoğlu Turizm” iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ya da İstanbul’da bulunan ofisimize gelerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Popüler Uçuşlar