İSTANBUL SAN FRANCİSCO UÇAK BİLETİ - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp

İstanbul San Francisco Uçak Bileti

İstanbul San Francisco Uçak Bileti

Hayaller kenti İstanbul; binlerce yıllık geçmişi, tarihi ve doğal zenginlikleriyle tüm dünyanın ilgisini çeken muazzam bir metropol. Asya ve Avrupa kıtalarının kucaklaştığı bu noktada konumlanan şehir, aynı zamanda iki denize kıyısı olan önemli bir turizm merkezi olarak öne çıkıyor. İstanbul, sahip olduğu eşsiz konumuyla romantik tatillerin değişmez adresi olmakla kalmıyor, aynı zamanda ziyaretçilerine birçok alternatif sunma imkanına sahip.

Dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan İstanbul’dan, bir diğer hareketli şehir olan San Francisco’ya yapılan seyahatlerde, yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. İki şehir arasında seyahat etmek isteyenler, Türk Hava Yolları tarafından sunulan çeşitli uçak bileti alternatiflerini değerlendirerek tatillerine kaliteli ve güvenli bir başlangıç yapabilirler.

istanbul-sanfrancisco uçak bileti

İstanbul’dan San Francisco’ya, Türk Hava Yolları tarafından her gün bir direkt uçuş düzenlenmektedir. Bu uçuşun hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) iken, iniş noktası ise San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO) olmaktadır. Yıl boyunca devam eden bu seferler, yaklaşık olarak 13,5 saat süremektedir.

Kalkış Yeri: İstanbul

İSTANBUL

Dünyanın en popüler metropollerinden biri olan İstanbul, aldığı yoğun göçle kozmopolit bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Marmara Denizi ve Karadeniz’e kıyısı olan bu şehir, aynı zamanda bu iki denizin birleştiği noktada bulunan İstanbul Boğazı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Hem Asya hem Avrupa kıtalarında toprakları olan binlerce yıllık bu kent, dünyanın en güzel şehirleri arasında sayılmaktadır.

İstanbul, muazzam bir kültür senteziyle ilgi çekmekte, otantik atmosferiyle modern yaşamı birleştiren eşsiz bir destinasyondur. Osmanlı dönemine ışık tutan görkemli saraylar, zengin eserlerin sergilendiği müzeler ve tarihi Aya İrini konserleri gibi etkinliklerle kültür ve sanat alanında da öne çıkmaktadır. İstanbul Boğazı’nın tam kalbinde yer alan Kız Kulesi’nden şehri izlemek, Galata Kulesi çevresindeki hareketi yakından görmek ve Osmanlı ve Türk mutfağının geleneksel tatlarını denemek, İstanbul’da yapılması gerekenler listesini oluşturmaktadır.

Türkiye’nin dev metropolü İstanbul’da hava trafiğini yöneten iki havalimanı bulunmaktadır: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın San Francisco’ya giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Güvenli VIP Ulaşım: Uçuşunuzun planlandığı havaalanına Şahinoğlu Turizm Havaalanı Transfer Hizmetleri ile güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım için İstanbul’un farklı noktalarından kalkan Havaist ve İETT otobüsleri, özel aracınız, ticari taksiler veya TEM ve E5 bağlantı yollarını kullanarak havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: San Francisco

SAN FRANCİSCO

istanbul-san francisco uçak bileti

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük metropollerinden biri olan San Francisco, aynı zamanda ülkenin en turistik şehirlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Maddi gücünü altın rezervlerinden alan bu şehir, turizm, eğitim, teknoloji, finans ve sanayi gibi birçok alanda Kaliforniya eyaletinin lider kenti olarak kabul edilmektedir.

Kentin en popüler meydanlarından biri olan Union Meydanı’nda kalabalıkla bir araya gelerek hem San Francisco’nun ruhunu yakından deneyimleyebilir, hem de şehir yaşamını daha yakından gözlemleyebilirsiniz. Bu bölgede keşfedebileceğiniz birçok sanat ve kültür merkezi sizi bekliyor. Günümüzde müze olarak kullanılan tarihi Alcatraz Hapishanesi’ni ziyaret edebilir, Fisherman’s Wharf bölgesinde keyifli vakit geçirebilir ve kentin sembolü olan Golden Gate Köprüsü’nü fotoğraflayabilirsiniz.

San Francisco’da yoğun olan hava trafiğini üç farklı havalimanı yönetmektedir: San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO), Oakland Uluslararası Havalimanı (OAK) ve Norman Y. Mineta San Jose Havalimanı (SJC). Türk Hava Yolları’ndan San Francisco uçak bileti satın alan yolcular, San Francisco Uluslararası Havalimanı’na (SFO) iniş yapmaktadır.

San Francisco Uluslararası Havalimanı’ndan (SFO) şehir merkezine ulaşım için BART adlı tren ağından faydalanabilirsiniz. Havalimanından 15-20 dakika aralıklarla sefer düzenleyen bu trenler; Daly City, Colma, Güney SFO, San Bruno ve şehir merkezi güzergahlarını takip ederek hizmet vermektedir. Havalimanı servislerini kullanmayı tercih eden yolcular ise SamTrans adlı araçların 292, 397 ve KX numaralı hatlarını kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. Ayrıca, 7/24 hizmet veren taksiler ve araç kiralama firmalarından temin edilebilecek araçlarla da istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor!

Şahinoğlu Turizm olarak, daha iyi bir seyahat deneyimi için dikkat etmeniz gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Ayrıca, hava yolu şirketlerinin farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve daha fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemleri ile yolculuk çok daha keyifli hale geliyor.

Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.

Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk seti ücretsiz!

Seyahat deneyimini daima bir adım ileriye taşıyoruz!

Şahinoğlu Turizm Havaalanı Transfer Hizmetleri

Havalimanı Transferleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Grup Seyahatlerinizde konforlu ve güvenli ulaşım hizmetleri için geniş araç filomuzla hizmet vermeye hazırız! Hemen bizimle iletişime geçin.

Havaalanı transferi

VIP Vito Transfer

Kişiye Özel Transfer

Geniş Araç Filomuz