İspanya Seyahati Hakkında Her Şey - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
İspanya seyahati hakkında her şey

İspanya Seyahati Hakkında Her Şey

İspanya Seyahati, özellikle Avrupa’da kendisine rota çizen seyahat severler için son derece önemli bir plan. Gerek tabiatı herek kültürü ve gerekse tarihi birikimi bakımından İspanya son derece güzel bir deneyim yaşatıyor hiç şüphesiz.

İspanya Seyahati Hakkında…

İspanya seyahati hakkında çok daha geniş bilgiler için 444 1 113 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Zeytinburnu’ndaki ofisimizi de ziyaret edebilirsiniz. Biz de buradan elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız zaten.

Efendim İspanya Batı Avrupa ülkesi olup Atlas Okyanusu ve Akdeniz’e kıyısı olan bir ülke. Ilıman iklim kuşağında yer alıyor ki bu da onu insan yaşamı için çok cazip kılmakta. Başkenti Madrid olup aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. İtalya’dan sonra UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde en fazla eser bulunduran ülke konumunda. Bu arada İtalya ile ilgili de geçen yazmıştık linkini şöyle bırakayım İtalya Seyahat Rehberi. Haydi şimdi İspanya şehirlerine bakalım

İspanya Seyahati: Başkent Madrid

Efendim Madrid İspanya’nın her yönden merkez şehridir. Kraliyet ailesinden tutun da hükümet merkezi burada yer alır. Dolayısıyla çok büyük bir metropol ki toplam nüfusu 6 milyonu aşmakta. Madrid, müze sayısı bakımından da listenin üstlerinde yer alıyor. Öte yandan doğal güzellikler de insanı büyüleyecek cinsten. Madrid Rio Parkı, Madrid Kraliyet Sarayı, Plaza Mayor, Cibeles Sarayı, Prado Müzesi Madrid’de mutlaka uğramanız gereken yerler arasında.

İspanya - Madrid

Endülüs Mirası: Granada

Granada veya eski adıyla Gırnata… Endülüs Emevi devrinin son kalesi. Emeviler bu şehre oldukça önemli eserler bıraktı ayrıca. Dolayısıyla Avrupa’nın batısında doğu dünyasının izlerini derinlemesine göreceksiniz. Kültürel zenginlik bakımından doyacağınız gezide özellikle El Hamra Sarayı size “hoş geldiniz” diyecek, Generalife Bahçeleri bağrına basacaktır. Ayrıca Sacromonte Mahallesi, Granada Katedrali ve Cartuja Katedrali mutlaka görmeniz gereken yerler içindedir.

Granada

Başka Bir Dünya Barselona!

Barselona Avrupa’nın en fazla turist çeken 4. şehri ve bu bakımdan İspanya’nın en fazla turist çeken şehri. Gerek şehir planlaması, gerek tarihi birikimi ve gerekse sanatsal yönü bakımından büyüleyici bir yer. Barselona, özerk bir bölge olan Katalonya’nın da başkenti. Aayrıca dünyaca ünlü sanatçı Gaudi buraya bir sürü eser bırakmış. Barselona ayrıca spor turizmi için de bir merkez çünkü dünyanın en büyük kulüplerinden Barselona FC burada bulunuyor. Barselona’da ilk uğramanız gereken yerler şu şekilde: Sagrada Familia, Nou Camp, Picasso Müzesi, Barselona Ulusal Sanat Müzesi, La Rambla, Barselona Katedrali, Ciutadella Parkı…

Barselona

Başka Bir Kültür Merkezi: Cordoba

Cordoba… Endülüs döneminde efsaneleşmiş bir şehir. Haliyle Endülüslülerin burada bıraktığı epeyce de eser var. Romalılar döneminde kurulan şehir daha sonra Müslümanların eline geçmiş ve yaklaşık 4 asır böyle kalmış. 1236 yılında ise Katolik İspanyollar ele geçirmiş Cordoba’yı. Bu nedenle hem Roma hem İslam hem İspanyol izlerini yoğun olarak görebilirsiniz. Curtuba Cami, Roma Köprüsü, Calleja de las Flores, Kraliyet Sarayı ve Viyana Müzesi uğrak noktalarınız olmalı mutlaka.

Cordoba

Kıymetli okurlar daha pek çok gezilecek ve görülecek yer var İspanya’da. Çok daha fazla detaylı bilgi almak için yapmanız gerekeni biliyorsunuz. 444 1 113 numaralı telefondan bize ulaşmak veya İstanbul Zeytinburnu’ndaki ofisimizi ziyaret etmek. Başka rotalarda görüşmek ümidiyle şimdilik hoşça kalın.

Leave a Reply