İskandinavya Seyahati Hakkında Her Şey - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
iskandinavya seyahati hakkında her şey

İskandinavya Seyahati Hakkında Her Şey

İskandinavya seyahati özellikle son yıllarda seyahatseverler tarafından tercih edilen bir rota diyebiliriz. Kuzeyin çekiciliği tüm ihtişamıyla hayalleri süslüyor olacak ki her geçen sene ziyaretçi sayısı artıyor. Hal böyle iken İskandinav ülkelerini en azından araştırma gereksinimi duyduk. Bu arada farklı bir deneyim için bilgilenmek istiyorsanız buyurun linki buraya bırakıyorum efendim Çin Seyahati Hakkında Her Şey. Eğer bu konuyla ilgili daha fazla detay öğrenmek isteseniz lütfen 444 1 113 numaraları telefondan bizi arayınız. Yada İstanbul Zeytinburnu’ndaki ofisimize gelebilirsiniz.

İskandinavya Seyahati Neden Önemli?

İskandinavya seyahati sizlere hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden birisini yaşatabilir. Üstelik seyahat kalıplarının dışına çıkıldığı zaman da çok güzel deneyim yaşayabileceğinizi görmüş olursunuz. İskandinavya ülkeleri bu tür bir deneyimi garanti eden bir atmosfere sahip. Ancak şu klasik uyarıyı da yapalım müsaadenizle. Efendim malum gideceğiniz yer kuzey ülkeleri. Dolayısıyla sıkı giyinseniz iyi olur.

İlk Durak İsveç

İşte ilk büyüleyici durağımız İsveç. Resmi ismi İsveç Krallığı olan ülkenin başkenti ve en önemli şehri Stockholm. Şehir diğer Avrupa başkentleri gibi çok ihtişamlı değil. Ancak burada sadeliğin ve sosyal yaşantıdaki o gizemin farkına varabilirsiniz. İsveç denilince akla elbette hemen meşhur kuzey ışıkları gelmektedir. Kışın bu deneyimi yaşamak size kendinizi masaldaymışsınız gibi hissettirecektir. Öte yandan müzelerini ve Eski Şehir bölgesini gezebilirsiniz. Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahipleri bu uygulamadan muaf tutulmakta.

İsveç

Norveç Atlanmamalı

Norveç denilince akla hemen dillere destan fiyortlar ve diğer doğal güzellikler gelir. Ülkenin başkenti Oslo olup ülke en demokratik ülkeler listesinde ilk sırada. Ekonomik olarak son derece iyi olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bununla birlikte tıpkı İsveç’te olduğu gibi kuzey ışıkları ile ünlü. Hatta Ocak ayı içerisinde buna dair Kuzey Işıkları Festivali bile düzenliyorlarmış. Norveç’e geldiğinizde sizi tarihi eserlerden ziyade doğal güzellikler bekliyor olacak. Ayrıca yıl boyunca pek çok festivale de ev sahipliği yapıyor ülke. Norveç’in ülkemizle ilgili vize uygulaması tıpkı İsveç’te olduğu gibi.

Norveç
.

Beyaz Zambaklar Ülkesi: Finlandiya

Finlandiya da İskandinavya seyahati için bulunmaz bir değer sayın takipçilerimiz. Avrupa’nın nüfusu en az olan ülkelerinden bir tanesi. Bununla birlikte refah düzeyi hat safhada. Başkent Helsinki aynı zamanda kültür başkenti olma özelliğini de taşıyor. Şehir 300’den fazla adayı da bünyesinde barındırıyor. Şehirde pek çok kültürel aktivite bulmak mümkün. Senato Meydanı, Helsinki Katedrali, Fin Ulusal Galerisi başlıca uğrak noktalarınız olabilir.

Finlandiya

Son Olarak Danimarka

İskandinav ülkelerinin en küçüğü, Kuzey Avrupa’nın en güneyi. Danimarka son durağımız. Başkenti Kopenhag olmakla birlikte ülkeye bağlı olan 400’den fazla ada varmış. Danimarka İskandinav ülkeleri arasında iklim olarak da diğerlerine nazaran daha ılıman. Bu nedenle tarıma elverişli arazisi mevcut. Hal böyle olunca bu durum Danimarka mutfağına da yansımış. Ülkede festivaller göz kamaştırıyor desek yeridir. Bunların pek çoğu müzik festivali. Üstelik hemen her mevsimde bir etkinlik bulmak mümkün.

Danimarka

Efendim bir rotamızı daha burada noktalıyoruz. Seyahatlerinizde bizleri de unutmamanız dileğiyle şimdiden iyi yolculuklar. Hoşça kalın.

Leave a Reply