GO UP
işçi alan ülkeler

İşçi Alan Ülkeler

İşçi alan ülkeler yazımızda Türkiye’den işçi alımı yapan ülkeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız kıymetli takipçiler. Elbette burada yazdığımız bilgiler gelişmelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle 444 1 113 numaralı telefonumuzdan bize ulaşıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Lafı uzatmadan konuya geçelim…

İşçi Alan Ülkeler Hakkında…

Şöyle bir girizgah yapalım. İnsanlar genellikle ekonomik nedenlerden dolayı farklı bir ülkeye temelli gidiş yapmakta. Daha iyi çalışma şartları, daha iyi hayat standartları ve daha iyi bir kazanç elbette başat aktör bu konuda. Bu konu aslında sanıldığı kadar basit bir iş değil. Çünkü eğer vasıflı işçiyseniz alanınıza göre ülke listesi de değişebiliyor. Veya vasıflı işçi/vasıfsız işçi sınıflamasına göre ülkelerin politikası değişebiliyor. Ayrıca bu politikalar sürekli değil. Yani dönemsel olarak ilanları iyi takip etmek gerekmekte.

Hangi Sektörler Ön Planda?

Bu konuda yelpaze geniş denebilir. Ancak özellikle dönemin koşullarına göre ihtiyaç duyulan sektör de değişiyor. Günümüzde ise özellikle yazılım, mühendislik, sağlık ve inşaat sektörleri öne çıkan alanlar. Bunların yanına gemicilik, turizm, gıda sektörlerini de eklediğimiz zaman yelpaze genişliyor. Ülkemizden talep edilen alanlar genellikle inşaat sektörü ve hizmet sektörü. Özellikle Suudi Arabistan, Irak,Katar, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Orta Doğu ülkeleri ile Türk cumhuriyetleri ve Rusya inşaat sektörü için ülkemizi tercih etmekte.

Gelişmiş Ülkelerin Tercihleri

Gelişmiş ülkeler ise daha çok yazılımcı, mühendis, sağlık gibi alanlarda istihdam sağlıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Hollanda, Almanya başlıca yazılımcı talep eden ülkeler. Tabii Çin, Japonya ve Güney Kore’yi de unutmamak gerekiyor. Her ülkenin kriterleri değişiyor elbette bu konuda daha fazla detay öğrenmek isterseniz lütfen bizi 444 1 113 numaralı telefonumuzdan arayın.

Ne Yapmak Gerekiyor?

Tercih edilen ülkenin taleplerine dikkatlice göz atmak lazım tabii. Bazı ülkeler bazı sektörlerde dil şartı ararken bazı ülkeler bu şartı daha yumuşak tutuyor. Yani mesela Almanya Çalışma Vizesi yazımızda eğer Almanya’da yazılımcı olarak mezun olduysanız orada çalışmak için dil şartı aranmadığını dile getirmiştik. Ancak sektör değiştikçe bu şart da değişebiliyor. Bu nedenle ne olur ne olmaz en azından gideceğiniz ülkeyle ilgili temel düzeyde dil bilirseniz çok iyi olacaktır. Daha sonra iyi bir cv hazırlamak gerekiyor ki bu konuda hizmet veren pek çok site bulabilirsiniz. Ülkeler vasıflı işçi talep ettiği gibi vasıfsız işçi de talep edebiliyor. Yine bu ilanları da takip edip kriterleri bilmekte fayda var.

Kıymetli takipçiler yurt dışında çalışmanın elbette pek çok artısı vardır. Daha iyi hayat şartları, daha iyi çalışma koşulları ve daha fazla kazanç gibi unsurların yanı sıra yabancı dil öğrenme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Böylesi bir fırsatta sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Konu hakkında ve özellikle vize işlemleri konusunda daha fazla bilgi için 444 1 113 numaralı telefonumuzdan bizi arayınız. Bir yazımızın daha sonuna geldik başka başlıklar altına görüşmek dileğiyle hoşça kalın..

Leave a Reply

You don't have permission to register