Güneydoğu Asya Seyahati - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
güneydoğu asya seyahati

Güneydoğu Asya Seyahati

Güneydoğu Asya ülkeleri aslında seyahat severler tarafından epeyce tercih edilen ülkeler diyebiliriz kıymetli takipçiler. Biz de bu yazımızda Güneydoğu Asya ülkeleri hakkında bir derleme yapalım dedik. Ha illa yurt içi tavsiyesi isterseniz de son olarak Antalya Şehir Rehberi başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz 444 1 113 numaralı hattımızı arayınız. Ayrıca İstanbul Zeytinburnu’ndaki ofisimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız. Haydi o zaman yazımıza geçelim ve yeni rotamıza göz atalım.

Güneydoğu Asya Ülkeleri Hakkında

Efendim bazı kıyıda köşede kalmış kaynaklar bu bölge hakkında “Çin Hindi” veya “Hindî Çin” ibaresini kullanır. Artık birazcık Hint birazcık da Çin kültürünün birleşiminden midir bilinmez. Günümüzde Vietnam, Laos, Tayland, Singapur, Kamboçya, Endonezya gibi pek çok ülkenin bulunduğu bir bölge. Biz de bu ülkeler arasından birkaç tanesini tanıtmaya çalışacağız.

İlk Durak Singapur

Singapur Cumhuriyeti için şehir devleti dersek daha doğru olur. Aşağı yukarı 750 km karelik bir alanı kaplıyor. Ayrıca küçük bir ada ülkesi. Ülkenin en önemli yanı ise botanik bahçeleri. Bu bahçeler o kadar gözde ki UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer almakta. Ancak Singapur’un diğer bir ilginç özelliği daha var. O da tam bir yasaklar ülkesi olması. Sokakta su dışında başka içecek içmenin yasak olduğu bir yer diyeyim kalanı siz düşünün. Öte yandan dünyanın en yeşil kentlerinden biri imiş ki o kadar modern binanın arasında bunu başarabilmek cidden büyük iş doğrusu.

Singapur

Gözde Bir Güneydoğu Asya Ülkesi: Tayland

Tayland az önce bahsini ettiğim Çinhindi yarımadasının tam ortasında yer alıyor. nüfusu ise yaklaşık 70 milyon civarında. Seyahat bakımından başkent Bankgok ilk tercih edilen yerler arasında. Ancak başkent dışında görülecek yerler de mevcut. Tropikal iklimi iliklerinize kadar hissedeceksiniz elbet. Ancak bu da bir yana o iklimin hakim olduğu muhteşem plajlar, tabiat harikası koylar, ormanlar, derin tarihi doku size bambaşka bir deneyim yaşatacaktır. Size bir de müjde verelim. Tayland, Türkiye vatandaşlarından 30 günlük seyahat süresince vize talep etmemekte. Bence denenmeli…

Tayland

Vietnam da Unutulmamalı

Battlefield of Vietnam oyununun açılış müziği olan ve Edwin Star’ın seslendirdiği War şarkısını hatırladınız mı? Hani Bitirim İkili filminde de çalıyordu. işte Vietnam Savaşı için yazılmış bir şarkıdır aslında. Vietnam, Çinhindi yarımadasının doğusunu kaplayan bir ülke. Turistik açıdan adını çok duymamış olabiliriz ama diğerlerinden eksik yanı yok. Ülkede çok önemli antik kent kalıntıları mevcut. Bunun yanında biyoçeşitlilik bakımından da göz kamaştıran bir ülke imiş. Başkenti Hanoi olan ülkenin nüfusu 100 milyon civarı.

Vietnam

Başka Bir Güneydoğu Asya Ülkesi: Kamboçya

Resmi adı Kamboçya Krallığı olan ülke son durağımız. Aslında bölgede refah düzeyi en düşük ülkelerden biridir demek yanlış olmaz. Ancak olaya turizm açısından da bakmak gerekiyor. Kamboçya da tıpkı Vietnam gibi çok büyük bir biyoçeşitlilik barındırıyor. Ayrıca çoğunu tapınakların oluşturduğu tarihi eserler, büyük müzeler ve yürüyüş parkurları bulunan devasa ormanlar da es geçilmemeli. Bu nedenle seyahatinizde bambaşka deneyimler yaşayabilirsiniz.

Kamboçya

Kıymetli okurlar bir rotamızın daha sonuna geldik. Burada yazdığım ülkeler hakkında ilerleyen günlerde daha detaylı içerikler kaleme alacağımdan şüpheniz olmasın. Şimdilik hoşça kalın ve seyahatlerinizde bizleri unutmayın.

Leave a Reply