Çin Seyahati Hakkında Her Şey - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
Çin seyahati hakkında her şey

Çin Seyahati Hakkında Her Şey

Çin seyahati, özellikle Uzak Doğu seyahati tutkunları için vazgeçilmez bir rota olabiliyor kıymetli takipçilerimiz. Bu nedenle Çin seyahati hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Bu arada Balkan Şehirleri: Otantik Bir Seyahat başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen 444 1 113 numaralı hattımızdan bizlere ulaşın. Ya da İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan ofisimize de uğrayabilirsiniz.

Çin Seyahati Hakkında Her Şey

Çin, bildiğiniz üzere dünyadaki en köklü tarihe sahip olan medeniyetlerden bir tanesi. Resmi adı Çin Halk Cumhuriyeti. Bununla birlikte hem Asya kıtasının en büyük ülkelerinden hem de dünyanın en kalabalık ülkesidir kendisi. Evet günümüzde nüfusu 1.3 milyar! Dile bile kolay değil. Ülkede çöl ikliminden muson iklimine varana kadar pek çok iklim tipini görmek mümkün. Bu nedenle seyahatinizi buna göre planlarsanız iyi olur.

Çin Seyahati Pekin’den Başlar!

Başkent Pekin… Hem dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi hem de en eski başkentlerden birisi. Bundan dolayı modern dünya ile antik dünya arasında gidip gelebileceğiniz bir atmosfere kendinizi hazırlayın derim. Pekin’e UNESCO tarafından koruma altına alınan pek çok tarihi eser mevcut. Bunlardan en bilineni ise Çin Seddi. Toplam uzunluğu 8000 kilometreden fazla olan Çin Seddi’nin en güzel bölümlerinden birisi Pekin’den geçmekte. Bunun dışında Yazlık Saray, Tiananmen Meydanı, Yasak Şehir gibi eserler de UNESCO tarafından koruma altına alınmış.

Pekin - Çin

Guangzhou da Çin Seyahati İçin Çok Önemli

Guangzhou da tıpkı Pekin gibi çok köklü bir tarihi geçmişe sahip. Ayrıca ülkenin en kalabalık üçüncü şehri olma özelliği de var. Efendim Guangzhou’ya tarihi önemini bahşeden şey İpek Yolu. Evet tarihi İpek Yolu’nun başlangıç noktası olması oldukça önemli bir yer olmasını sağlamış. Bundan dolayı asırlar boyunca ticaretin merkezi olarak canlılığını korumuş bir şehir. Bu şehirde sizi şaşırtabilecek eserlerden biri dünyanın en eski camilerinden biri olan Huaisheng Camii. Cami bir rivayete göre 627 yılında inşa edilmiş. Tam tarih bilinmese bile 7-10. yüzyıllar arasında yapıldığı kesin. Bunun dışında Daho Tapınağı, Baiyun Dağı gibi yerler de şehirde uğrak noktalarınız olacaktır.

Guangzhou

Şangay’ı Atlamayın Sakın

25 milyonluk nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehri olan Şangay adeta başlı başına bir ülke. Şehirde en eski dönemlere ait eserlere de rastlamak mümkün en modern yapılara da… Şangay’ın Sembolü olarak bilinen The Bund, Yeşil Buda Tapınağı, Mutluluk Bahçesi, Zhujhiajhiao Antik Kenti en başta görülmesi gereken yerler. Bununla birlikte şehir adeta müzeler cenneti dersek yanlış olmaz.

Şangay

Yangzhou’yu da Rotanıza Ekleyin

Yangzhou Çin’de en çok tarihi esere ev sahipliği yapan yerlerden birisi. Bundan dolayı zaman makinesinde hissedebilirsiniz kendinizi. yaklaşık 4 buçuk milyonluk nüfusuyla oldukça kalabalık bir şehir. Şehir aynı zamanda gastronomi anlamında epeyce göz doldurmakta imiş. Bu nedenle karnınız aç giderseniz iyi olur. Şehir doğal güzellikleriyle de dikkatleri üstüne çekmiş. Bu nedenle Slender West Gölü mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Yangzhou

Bir rotamızın daha sonuna geldik kıymetli takipçilerimiz. Seyahatlerinizde bizleri de unutmamanız dileğiyle hoşça kalın…

Leave a Reply