CEZAYİR UÇAK BİLETİ - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
Cezayir Uçak Bileti

Yepyeni bir hikaye için şimdi bir uçak bileti alın. Türk Hava Yolları, sadece bir uçak bileti olmadığını biliyoruz. Beş kıtada 100’den fazla ülkeye ve 250’ye yakın şehre uçarak yeni hikayeler yazmaya davet ediyoruz. En uygun fiyatlarla, huzur ve güvenle yolculuğunuza Şahinoğlu Turizm ile başlayın.

Cezayir Uçak Bileti

Cezayir’i anlatmaya ünlü mimar Le Corbusier’in sözüyle başlayalım; “Şehirleşme hayatın bir göstergesiyse, Cezayir insanın değişiminin mimari başyapıtıdır

Cezayir

Afrika’nın en büyük ülkesi olan Cezayir’in başkenti Cezayir şehri, Arapça’da “adalar” anlamına gelir. Bu şehir, Kuzey Afrika’nın Akdeniz kıyılarında yer alır ve milyonlarca yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu durumu, Cezayir’de bulunan hominid iskeletlerinden de anlayabiliriz. Antik çağda Mısır ve Kartaca ile ilişkisi olan Cezayir, önce Roma İmparatorluğu’nun ardından da Barbaros Hayrettin Paşa ve Oruç Reis’in fethiyle Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bu dönemde korsan faaliyetleriyle Avrupa’da ün salan Cezayir, 1830 yılında Fransız işgaliyle tamamen değişime uğradı. Bu işgal 1962 yılında sona erdi ve ülke bağımsızlığını ilan etti. Çöl ikliminin egemen olduğu, Atlas Dağları’nın eteklerinde yer alan bu şehri daha yakından tanımanızı öneriyoruz.

Şehrin en iyileri

Safir Cami

Safir Cami Fransızların “Mağrip ülkesinin Marsilya’sı” olarak adlandırdığı Cezayir sokaklarında, Fransız işgali döneminin izlerini taşır. Bu nedenle şehirde dolaşırken kendinizi Paris’teymiş gibi hissedebilirsiniz. Kentin tarihî merkezi ve kalbi, UNESCO tarafından da evrensel eser olarak kabul edilen Kasbah bölgesidir. Osmanlı dönemine dayanan bu bölgede hala restorasyon çalışmaları devam eden Hasan Pasha (Dayı) Sarayı’nı gezebilirsiniz. Kasbah’ta ayrıca, geçmişte varlığıyla büyüleyen Camii el-Kebir’in kalıntıları, Camii el-Cedid, her iki cami arasındaki Kahveler Mahallesi ve Aziz Philip Katedrali’nden dönüştürülen yaklaşık 400 yıllık Ketchaoua Camisi’ni görebilirsiniz. Ayrıca Yukarı Kasbah’ta bulunan ilk Türk Camisi olan sekizgen biçimindeki Safir Cami’yi de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Gitmişken uğra

Cervantes Büstü

Cervantes’in izini Cezayir’de sürmek isterseniz, bu yolculuğu Hamma Mahallesi’nde bir tepenin üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Doğa ve kültürün mükemmel birleşim yeri olan bu bölge, Doğa Müzesi ve bahçeleriyle nefes kesici bir güzelliğe sahiptir. Aynı zamanda Kültür Merkezi’nin de bulunduğu alanda İspanya Kraliçesi’nin ordusunda savaşırken esir düşen ve bir dönem Cezayir’de yaşamak zorunda kalan Don Kişot’un yazarı Cervantes’in bir büstünü de görebilirsiniz. Büstün üzerinde bulunan “Cervantes burada saklanmıştır” yazılı tabelaya da dikkat etmenizi öneririz.

Safir Cami

Fransızların “Mağrip ülkesinin Marsilya’sı” olarak adlandırdığı Cezayir sokaklarında, Fransız işgali döneminin izlerini taşır. Bu nedenle şehirde dolaşırken kendinizi Paris’teymiş gibi hissedebilirsiniz. Kentin tarihî merkezi ve kalbi, UNESCO tarafından da evrensel eser olarak kabul edilen Kasbah bölgesidir. Osmanlı dönemine dayanan bu bölgede hala restorasyon çalışmaları devam eden Hasan Pasha (Dayı) Sarayı’nı gezebilirsiniz. Kasbah’ta ayrıca, geçmişte varlığıyla büyüleyen Camii el-Kebir’in kalıntıları, Camii el-Cedid, her iki cami arasındaki Kahveler Mahallesi ve Aziz Philip Katedrali’nden dönüştürülen yaklaşık 400 yıllık Ketchaoua Camisi’ni görebilirsiniz. Ayrıca Yukarı Kasbah’ta bulunan ilk Türk Camisi olan sekizgen biçimindeki Safir Cami’yi de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tadına bak

Kuskus

Cezayirlilerin genellikle akşam yemeklerini hafif geçirdiği bilinir ve bu yemeklerde mutlaka kuskus bulunur. Kuskusu sebze ve etlerle birlikte yemek olarak veya yemek sonrasında şekerli ve üzümlü olarak tatlı olarak tüketebilirsiniz. Cezayir’i ziyaret ediyorsanız, bademli ve ballı baklavanın tadına da mutlaka bakmalısınız.

Galette

Cezayir’de klasik bir kahvaltı yapmak isterseniz, çay veya sütlü kahve eşliğinde, tereyağı ve reçel sürülmüş ekmek dilimlerini tercih edebilirsiniz. Kahvaltılarda özellikle ev yapımı, su ve irmikten yapılan “galette” ekmeğini denemenizi öneririm. Ayrıca ev yapımı “khobz dar” ekmeğinin de keşfedilmesi gereken bir lezzet olduğunu belirtmek isterim.

Merguez

Birçok Kuzey Afrika bölgesinde olduğu gibi Cezayir mutfağında da kuzu eti önemli bir yere sahiptir. Özellikle “merguez” adını verdikleri kuzu eti ve “meşui” fırınlarında pişirilen kuzu etli yemekleri mutlaka denemenizi öneririm. Ayrıca Cezayir’in 1000 km’lik sahil şeridinde bol miktarda deniz ürünü bulabilirsiniz, bu da deniz ürünlerinin Cezayir mutfağında önemli bir yer tuttuğunun bir göstergesidir.

ARAÇ KİRALAMA & HAVAALANI TRANSFER HİZMETLERİ

İstanbul Havalimanı | Sahiba Gökçen Havalimanı | Otel Transferleri

Havalimanı Transferleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Grup Seyahatlerinizde konforlu ve güvenli ulaşım hizmetleri için geniş araç filomuzla hizmet vermeye hazırız! Hemen bizimle iletişime geçin.

Havaalanı transferi

HAVAALANI TRANSFERİ

KİŞİYE ÖZEL TRANSFER

Vito Kiralama

VİTO KİRALAMA

Popüler Uçuşlar