Bari Uçak Bileti - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp

Bari Uçak Bileti

KEŞFET | BARİ

Güney İtalya’nın Napoli’den sonraki en büyük şehri olan Bari, Eylül ayında düzenlenen Levante Fuarı ile uluslararası arenada tanınmaya başladı. Bu fuar, Adriyatik kıyısındaki bu kenti önemli bir ticaret merkezi haline getirdi. Roma, Bizans ve Arap kültürlerinin ve mimari tarzlarının harmanlandığı Bari, Ortaçağ’da modern bir yerleşim yeri olarak öne çıktı.

BARİ

Bari Vecchia, tarihi dokusunu dar sokakları, geniş avluları, ve görkemli yapılarıyla yansıtan bir Ortaçağ mahallesi olarak biliniyor. Bölge, köklerin bulunduğu nokta olarak gezinize başlamak için idealdir. St. Nicholas Bazilikası’nda Türkiye’den getirilen Noel Baba’nın kalıntılarını görebilirsiniz. Margherita Tiyatrosu, Art Nouveau tarzındaki başyapıtlarından biridir ve Bari’nin en güzel yapılarından biri olarak kabul edilir.

Alberobello’da Puglia bölgesine özgü trullo evleri ve Güney İtalya’nın popüler yapılarından Castel del Monte için bir gün ayırmak önerilir.

Bari’ye gelen ziyaretçiler, tarih ve sanatın yanı sıra romantizmi, zengin mutfak kültürünü ve sahilin tadını çıkarabilirler.

Çevre Şehirler:

Napoli (266 km)

Messina (439 km)

Roma (458 km)

Bari | En İyiler

Trani

Trani, Adriyatik Denizi kıyısında yer alan ve tarihi yapılarla çevrili bir liman kentidir. Ortaçağ atmosferini hala taşıyan Trani, 12. yüzyılda inşa edilen San Nicola Pellegrino Katedrali’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Petruzelli Tiyatrosu

Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan, Bari’nin en ünlü tiyatro ve gösteri merkezi.

Kiremit rengi dış cephesiyle şehrin ortasında açmış bir gülü andıran yapı, mimar Angelo Cicciomessere’nin imzası sayılıyor.

Museo Pinacoteca Provinciale

Ünlü Rönesans ressamlarından Giovanni Bellini’nin eserlerinin sergilendiği müze.

Ünlü sanatçı Willburger’ın gravürlerini görebileceğiniz müzede, Rokoko Dönemi ressamı Corrado Giaquinto’nun eserleri de sergilenmektedir.

Museo del Territorio (Casa Pezzolla)

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Trullo Evleri’ne yakından bakın!

Puglia’ya özgün mimari yapılardan trullo’larla dolu Alberobello kasabasındaki müze, masallardaki evleri andıran bir güzelliğe sahiptir.

Gitmişken uğra

Castel del Monte

İslam ve Kuzey Avrupa gotik mimarilerinin harmanlandığı görkemli sekizgen kale.

Döneminin çok ilerisinde bir tasarıma sahip olan bu görkemli kale, İtalya’nın güney bölgesinin en çok ziyaret edilen yapılarından biri olarak bilinmektedir.

Cattedrale di San Sabino

Alaca mermer sunağı ve 5. yüzyıla ait mozaikleriyle dikkat çeken Ortaçağ katedrali.

Dönemin asillerinin düğünlerinin yapıldığı bu katedral, barok stildeki ön cephesiyle görkemli bir görüntüye sahiptir.

St. Nichola Bazilikası

Noel Baba’nın Antalya’dan getirilen mezarının bulunduğu, Roma Dönemi kilisesi.

Puglia bölgesindeki en eski kutsal ekmek kabının bulunduğu bu bazilikada 11. yüzyıla ait piskopos tahtını görebilirsiniz.

Margherita Tiyatrosu

Francesco de Giglio’nun başyapıtı olan bu müze, şehrin kartpostallarını süslüyor.

Art Nouveau mimari tarzının İtalya’daki en güzel örneklerinden biri olan bu yapı, kentin en çarpıcı manzaralarından birine sahiptir.

Tadına bak

Panzerotti

İnce pizza hamuru, taze sebzeler ve İtalyan peynirleriyle hazırlanan bir lezzet.

Lezzetini İtalya’nın güney bölgesinde yetişen sebzelerden ve zeytinyağından alan panzerotti, öğle yemeklerinin vazgeçilmezidir.

Bari Havaalanı Ulaşım Bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Bari Karol Wojtyla Havalimanı’ndan (BRI) şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakikada ulaşabileceğiniz yolcu servisleri bulunmaktadır. Bu servisler için bilet ücreti 4.15 avrodur. Ayrıca, havalimanından şehir merkezine trenle ortalama 10 dakikalık bir yolculuk yapabilirsiniz. Tren yolculuğu için ödemeniz gereken miktar ise 5 avrodur.

Havalimanından şehir merkezine olan uzaklık yaklaşık 14 kilometredir ve havalimanından şehir merkezine ortalama süre ise 20 dakikadır.

TAKSİ:

Tren ve yolcu servisiyle zaman kaybetmek istemiyorsanız, taksi en hızlı seçenektir. Havalimanından Bari şehir merkezine ortalama 20 avro ödeyerek, yaklaşık 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 20 avro

ARAÇ KİRALAMA & HAVAALANI TRANSFER HİZMETLERİ

İstanbul Havalimanı | Sahiba Gökçen Havalimanı | Otel Transferleri

Havalimanı Transferleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Grup Seyahatlerinizde konforlu ve güvenli ulaşım hizmetleri için geniş araç filomuzla hizmet vermeye hazırız! Hemen bizimle iletişime geçin.

Havaalanı transferi

HAVAALANI TRANSFERİ

vip vito transfer hizmetleri

KİŞİYE ÖZEL TRANSFER

Vito Kiralama

VİTO KİRALAMA

Popüler Uçuşlar