ALMANYA VİZE RANDEVUSU | Randevu Al
Whatsapp

Almanya Vize Randevusu

Almanya Vize Randevusu

Her sene binlerce kişi tarafından kültürel geziler veya iş seyahatleri için ziyaret edilen Almanya’ya gitmek isteyenler, öncelikle vize başvurusunda bulunmalıdır. Bu nedenle vize başvuru koşulları, konsolosluk tarafından talep edilen belgeler ve başvuru ücretleri gibi konular, ülkeye seyahat etmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Almanya Vize Randevu Şartları

Almanya’ya Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyenler için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar genellikle aşağıdaki gibidir:

Randevu Almak ve Belgeleri Teslim Etmek:

Schengen vizesi başvuruları için elçilik veya konsolosluktan randevu almak gerekmektedir.

Randevunun, seyahat tarihinden en az 15 gün önce alınması tavsiye edilmektedir.

Alınan randevu sonrasında istenen belgelerin tamamı elden teslim edilmektedir.

Pasaport Şartları:

Pasaportun ve önceki vizelerin tüm kopyalarının seyahat tarihinden önce en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.

Pasaportlarda en az iki boş sayfa bulunmalıdır.

10 yıldan daha eski olan pasaportlarla Almanya’ya seyahat etmek mümkün değildir.

Parmak İzi ve Geçerlilik Süresi:

İlk kez Schengen vizesine başvuranların randevu alarak parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi, 5 yıl süre için geçerlidir.

02.02.2015 tarihinden önce Avusturya vizesi için alınan parmak izleri Almanya Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

Bu şartlara dikkat edilerek Almanya’ya Schengen vizesi başvurusu yapılabilir. Ancak başvuru süreci ve gereken belgeler zaman zaman güncellenebileceğinden, başvuru yapmadan önce en güncel bilgilerin resmi Almanya Konsolosluğu veya başvuru merkezinden alınması önemlidir.

Almanya Vize Randevusu İçin Gerekli Belgeler

Almanya’ya turistik seyahatlerde bulunacak olan işsizler, sigortalı çalışanlar, emekliler, öğrenciler, esnaf-sanatkârlar, serbest meslek mensupları ve işverenler belirlenen belgelerle birlikte vize başvurusunda bulunabilmektedir. Bu belgeler genellikle şunlardır:

Pasaport:

Pasaportların 10 yıldan eski olmaması, en az 2 sayfasının boş olması ve dönüş tarihi itibarıyla en az 6 ay daha geçerliğinin bulunması gerekmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Çalışılan Şirkete Ait Belgeler:

İşverenler, esnaf-sanatkârlar, serbest meslek mensupları için faaliyet belgesi ve Ticaret Sicil Belgesi fotokopisi gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraflar:

2 adet biyometrik fotoğrafın en fazla son 3 ay içerisinde çekilmiş olması ve 3,5×4,5 cm ölçülerinde olması gerekmektedir. Arka fonun beyaz olması zorunludur.

Seyahat Sağlık Sigortası

Banka Hesap Dökümü:

Son 3 aya ait bireysel veya şirket banka hesap hareketlerinin kaşeli ve ıslak imzalı imza sirküleri ile birlikte temin edilmesi gerekmektedir.

Konaklama Bilgileri:

Adres, telefon numarası gibi iletişim bilgileri ile birlikte uçak bileti ve Almanya’da konaklanacak otel rezervasyon bilgileri gerekmektedir.

Maaş Bordrosu:

Sigortalı çalışanlar için son 3 aya ait ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu gerekmektedir.

Tapu, Kira Kontratı, Araç Ruhsatı ve Kredi Kartı Fotokopileri (Varsa)

İmza Sirküleri (Çalışılan Şirket İçin)

Faaliyet Belgesi (Yalnızca İşverenler İçin)

Dilekçe:

Şirket antetli kağıdına yazılı, seyahat amacı ve gidiş-dönüş tarihlerini belirten kaşeli ve ıslak imzalı dilekçe gerekmektedir.

SGK Dökümü (Sigortalı Çalışanlar İçin)

Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Davet Mektubu (Varsa, Belediye Onaylı)

Sponsor Dilekçesi (Öğrenciler ve İşsizler için)

Almanya vize başvurusu için belgeler zaman zaman güncellenebileceğinden, başvuru yapmadan önce en güncel bilgi için Şahinoğlu Turizm ile iletişime geçerek bilgi almanız bu süreçte önemli rol oynamaktadır.

Popüler Uçuşlar