Almanya Seyahat Rehberi - Şahinoğlu Turizm
Whatsapp
almanya seyahat rehberi

Almanya Seyahat Rehberi

Almanya Seyahat Rehberi adlı yazımız ile yine güzel bir seyahat rotasıyla karşınızdayız kıymetli okurlarımız. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Yunanistan Seyahati Hakkında Her Şey adlı yazımızla karşınızdaydık. Bu sefer de rotamız Almanya olacak ve gerek gezilecek yerler gerekse vize işlemleri için detaylı bilgiler sunacağız. Fakat daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bir telefon kadar yakınınızdayız. 444 1 113 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak daha geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Ya da İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan şubemize de uğrayabilirsiniz. Bu konuda anlayştıysak yazımıza geçebiliriz.

Almanya Seyahat Rehberi

Almanya, günümüzde Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkesi olarak biliniyor. Tarihi kökleri çok derinlerde olan ülke bildiğiniz üzere tarih boyunca çok fazla inişler ve çıkışlar yaşadı. Ancak merak etmeyin biz bunları buraya sıralamayacağız. Ancak Almanya hakkında şu bilgiyi edinmemizde de fayda var: Kendisi filozoflar ve şairler ülkesi olarak bilinen bir ülke imiş. Ki Kant, Nietzsche, Hegel gibi düşünürler yetiştirmiş bir ülke. Ayrıca Einstein, Beethoven, Bach ve Göthe gibi isimleri de unutmamak gerek.

Almanya Nerede?

Efendim Orta Avrupa’da yer alan ülkenin komşusu Danimarka, Fransa, Avusturya, İsviçre, Çekya, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda. Tabii böylesine merkezi bir konumdayken de tarih boyunca pek çok milletle etkileşim halinde olmuşlar. Milattan önce 3. yüzyılda Germen kavimlerinin buraya gelmesiyle başlayan yolculuklarına zamanla Roma, Kutsal Roma Germen, Prusya gibi güçlü oluşumlar eşlik etmiş. Günümüzde federal bir yapıda olan Almanya, başkent Berlin olmak üzere 16 farklı federal bölgeden oluşmakta.

Almanya’ya Vize Nasıl Alınır

Almanya, günümüzde ülkemizden en kolay gidilebilen yerler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak yine de bazı bilgileri yazacağız elbette. Efendim yeşil ve gri pasaport sahipleri ülkeye 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş yapabiliyorlar. Ancak mesleki faaliyet göstermemeleri şartıyla… Öte yandan Almanya’ya zorunlu şekilde seyahat etmek durumundaysanız bu zorunluluğu ispat etmek durumundasınız. Günümüzde pandemi şartları nedeniyle ülkeye girişte kısıtlamalar uygulanmaktadır. Bu nedenle ülkeye gidiş amacınıza göre de edinmeniz gereken belgeler değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen 444 1 113 numaralı telefondan bizi arayınız veya Zeytinburnu’ndaki ofisimizi ziyaret ediniz.

Almanya’nın Kalbi Berlin

Elbette Berlin’den bahsetmemek olmaz. Berlin Almanya’nın hem başkenti hem de en büyük kenti. Eyalet nüfusu 6 milyon kişiyi aşmakta olup oldukça hareketli bir şehir imiş. Şehir yeşillikler içerisinde yükselmekte adeta. Bununla birlikte 18. yüzyılda inşa edilen Brandenburg Kapısı hem şehrin hem de neredeyse tüm Almanya’nın sembolü olmuş durumda. Almanya Parlamento Binası ve beş büyük müzenin bulunduğu Müze Adası da şehirde görülmeye değer merkezlerden. Alexander Meydanı ve Berlin Katedrali’ni de unutmayalım tabii. Şehirde görülmeye değer daha pek çok nokta var dersek yanılmış olmayız.

Almanya - Berlin

Münih

Münih, Bayern eyaletinin başkenti. Bayern ise Almanya’nın en büyük eyaleti durumunda. Münih, 2. Dünya Savaşı sırasında en büyük zararı görent yerler arasında. Bu nedenle savaştan sonra da şehri yeniden inşa etmek hiç kolay olmamış. Nymphenburg Sarayı, BMW Müzesi, St. Peter Kilisesi, Marien Platz, Deutsches Museum gibi yerler görülmesi gereken yerlerin başında. Elbette bu kadarla sınırlı değil Münih. Günümüzde dünyada nam salmış markaların da merkezi yine bu şehirde. İşsizlik oranı ise son derece düşük.

Münih

Hem Tarih Hem Finans Merkezi: Frankfurt

Frankfurt ülkenin finans merkezi olmasının yanı sıra tarihi zenginlik açısından da göz kamaştırıyor. Frankfurt Katedrali, Römerberg Belediye Binası, Alter Opera Binası ve daha niceleri… Yine bu şehirde de muhteşem şehirler mevcut eğer müze gezmek isterseniz Alman Mimarlık Müzesi sizi bekliyor olacaktır. Ayrıca şehirde sonbaharda düzenlenen kitap fuarı ve Frankfurt Motor Show gibi pek çok festival de ilginizi çekecektir.

Frankfurt

Tam Bir Tarih Merkezi: Heidelberg

Heidelberg, ülkenin en eski şehirlerinden birisi. Bu nedenle tarih kokuyor diyebiliriz. Neckar Nehri üzerinden bulunan şehir oldukça romantik bir atmosfere sahip. Tam bir tarih merkezi diyebileceğimiz şehirde dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi bulunmakta. Heidelberg Kalesi, Alstadt, Eski Köprü ve Bibliotheka şehrin kültür hazineleri.

Heidelberg

Almanya’da bu şekilde anlatılabilecek daha bir sürü merkez mevcut. Biz yalnızca birkaç tanesi hakkında bilgi verdik. Daha ayrıntılı bilgi için yapmanız gerekenleri biliyorsunuz dostlar. Başka bir rotada görüşmek ümidiyle, şimdiden iyi yolculuklar. Hoşçakalın.

Leave a Reply